додому Новини Знайомляться із жінками 50+ та виманюють кошти: як особи з Африки вдосконалюють...

Знайомляться із жінками 50+ та виманюють кошти: як особи з Африки вдосконалюють шахрайські схеми

422
Щасливе знайомство чи чергове шахрайство. Чимало самотніх людей шукають свою другу половинку онлайн на різноманітних сайтах знайомств. Проте часто буває, що у віртуальному світі замість кохання можна потрапити на афериста та втратити свої заощадження. Про те, як вберегти себе від подібних знайомств та як розпізнати зловмисника через листування – далі.
Шукають кохання, а знаходять борги. Знайомство онлайн – один із видів шахрайства, у які потрапляють мешканці Тернопільщини. Користувачі сайтів знайомств намагаються знайти нові знайомства в інтернеті, але часто потрапляють у поле зору зловмисників і втрачають власні кошти. У поліції кажуть, зазвичай від такої схеми аферистів потерпають жінки.

Роман Свірський, старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Тернопільській області, коментує: “До жінок, які з України, які мають більше 50-ти років, в друзі починає добавлятися особа чоловічої статі. Яка розказує, що вона буда адміралом Бельгії, зараз служить в Сирії, він хоче одружитися і приїде в Україну і все буде добре”.

Далі чоловіки у переписці просять, аби жінка отримала посилку з речима з-за кордону. Згодом до отримувачки приходять повідомлення з невідомих номерів про те, що вантаж вже відправлено, але потрібно оплатити пересилку, розмитнення чи послуги кур’єра перерахувавши кошти на банківську карту.

“Ця особа, яка відправляла посилку також слізно просить. Каже, що всі гроші, які в нього були – він відправив посилкою. Там близько 60-ти тисяч євро, оплати, потім забереш собі з них. Відповідно, в нас жінки ведуться. Коли жінка вже розуміє, що стала жертвою шахрайства – вона втрачає велику суму коштів”.

Роман Свірський зауважив, таким видом шахрайства займаються особи, які проживають у країнах Африки. Схему зловмисники постійно удосконалюють, а привід отримання посилки може бути різний. Потрапляють у таку пастку від аферистів і чоловіки. Останній подібний випадок стався зі священником однієї з територіальних громад нашого краю.

“Йому обіцяли, що пришлють релігійну атрибутику з Америки. Знову ж таки невідома особа, яка сама йому написала, знову ж таки посилка, вимоги сплатити різні збори. Коли там вже сума перевалила за декілька сотень тисяч гривень, священник зрозумів, що його обманули і звернувся до поліції“.

Полісмени закликають бути пильними і не довіряти обіцянкам незнайомців у соцмережах. Це не лише допоможе вам вберегти фінансові заощадження від шахраїв, але й серце – від розчарувань.