додому благоустрій Жителі вулиці Лепкого хочуть закріпити юридично територію скверу, якого немає у генплані...

Жителі вулиці Лепкого хочуть закріпити юридично територію скверу, якого немає у генплані Тернополя

743

vlcsnap-2015-07-21-18h47m32s68Вони не палили шин та не мітингували, а просто взялись вирішувати свою проблему. Мешканці вулиці Лепкого у Тернополі стали на захист скверу, що біля їх будинків. Їх насторожила невідома релігійна організація, яка збирала підписи на будівництво там каплички та пам’ятника.  Згодом виявилось, що їхнього скверу до того ж немає у генплані міста. Люди об’єднались, аби свою проблему вирішити юридичним шляхом.

У цьому сквері на вулиці Лепкого не один десяток років відпочивали мешканці прилеглих будинків. Хоч останніми роками, пригадує мешканка Ірина Турчин, комунальники про нього дбати перестали. А на початку липня люди, які назвались представниками релігійної організації, почали збирати підписи.

– Зокрема мені тільки повідомляли, що планується тільки облаштування тут пам’ятника, знака героям небесної сотні. Звичайно, в наш час ніхто не проти облаштовувати такі пам’ятні знаки, але в Тернополі вже є декілька місць, де передбачено проектною документацією облаштування відповідних пам’ятних знаків. Іншим людям говорилось про облаштування пам’ятного знаку і каплички, а ще іншим – про облаштування каплички, яка згодом може стати церквою, – говорить мешканка будинку №6 по вулиці Лепкого Ірина Турчин.

Будувати будуть щось обов”язково, наполягали незнайомці. Мешканців запевняли, що якщо не збудувати капличку, згодом тут може постати багатоквартирний будинок. Тож дехто із людей підписувався. Лише згодом з’ясувалось, що підписи ставили на чистих аркушах паперу, тож забили на сполох.

– Особи, які представлялись представниками релігійної організації, в них викликали певну довіру. І через це люди не замислювались над тим, що вони не бачать звернення, під яким вони підписуються, – каже пані Ірина.


Люди організували збори громади, де підписали звернення до міського голови із проханням зберегти сквер, та звернулись до юриста. Той каже, громадяни проявили свою активну позицію, написали клопотання на міську раду і на містобудівну раду з метою впорядкувати цю територію і закріпити її юридично. Адже коли підняли Генплан та межі прибудинкових територій, виявилось, що скверу на паперах тут немає.

– Запропонували вихід – внести в генплан цю територію як сквер. Оскільки вона по генплану до того часу рахувалася як землі організацій та закладів, освіти зокрема, бо є в нас ззаду садочок, який продовжив цю територію. Це була технічна помилка, – пояснює юрист, керівник проекту “Захисти мій двір” Тернопільської міської організації “Об’єднання “Самопоміч” Михайло Федишин.

Приклад об’єднання громадян на вулиці Лепкого, 6 юристи називають прикладом цивілізованого вирішення проблеми.

– Чесно кажучи, це один із небагатьох випадків, коли не робляться мітинги, пікети, а цивілізовано, як у всьому світі шляхом юридичної практики звертаються на міську раду, відповідно, вона контролює і йде контроль громадських організацій.

Цьогоріч минає п’ятирічка дії генплану, тож тернополяни можуть вносити у нього зміни.