додому благоустрій Зелені насадження Тернополя поповнить північноамериканська катальпа

Зелені насадження Тернополя поповнить північноамериканська катальпа

744

Зелені насадження Тернополя поповнить північноамериканська катальпа. Квітучими деревами поступово замінять тополі у парку імені Тараса Шевченка. Ями для дерев вже викопали навколо острівця "Чайка". А садитимуть їх 20 квітня, у День довкілля.

Тополі нині не в моді. У Тернополі їх поступово замінить північноамериканська катальпа. Заморська рослина, кажуть дендрологи, добре приживається в Західній Україні. Першу сотню дерев висадять у парку імені Тараса Шевченка 20 квітня, у День довкілля.

Василь Романюк, директор Об'єднання парків культури та відпочинку Тернополя: "Приблизно воно як каштан суцвіття має, а листя, як бузок. Висотою в сприятливих умовах до 15 метрів, широколисте. Це буде кругом острівця "Чайка" по периметру".

Ями для катальп вже викопали. Після цього завезуть чорнозем, аби вони добре прийнялися. Проте спеціально вирубувати тополі задля нових дерев не будуть. Молоді рослини садитимуть на місці старих тополь, які вже віджили своє. А живуть дерева 60-70 років, кажуть чиновники.

Василь Романюк, директор Об'єднання парків культури та відпочинку Тернополя: "Парк був заложений в 53 році. То вже якраз 60 років, треба повністю омолодити. Тим більше, тополя є для астматиків алергетична. В цивілізованому світі її вже немає зовсім, тільки в нас. Хоча вона свою роль вже виконала. Це колись було болото, парк Шевченка, а ми знаєм, що тополя за добу бере 500-600 літрів води".

Полюбляють вологу і катальпи. Натомість їх цвітіння, на відміну від тополиного пуху, алергії не викликає. Вартість однієї рослини – 80 гривень. Частина грошей – з міського бюджету, решта – внески меценатів. Цьогоріч за гроші благодійників планують посадити і сосни у парку Національного відродження. Долучитись до озеленення міста можуть і тернополяни, проте без самодіяльності, наголошують чиновники. За посаджені без їх відома дерева штрафи не менші, ніж за зрубані рослини. Комунальники й самі намагаються омолоджувати зелені насадження. У м'яких породах дерев, як от верба чи липа, вдається зрізати старе гілля, аби вони розпустили молоде. Щороку у місті вдається замінити чи оновити до трьох сотень дерев. Попри це, працювати ще є над чим. Молодим рослинам часто не дають зміцніти собаки, яких господарі вигулюють у парках.