додому Новини Збір березового соку. За незаконене травмування дерев передбачається штраф

Збір березового соку. За незаконене травмування дерев передбачається штраф

4106

Час збирати березовий сік прийшов із першим місяцем весни та потепліннями. Але до цього заняття варто віднестися відповідально – за незаконне травмування дерев передбачається штраф. Згідно із законодавством збирати сік із берез можна лише у спеціально визначених для цього місцях, попередньо отримавши лісовий квиток на дозвіл здійснювати підсочку лісових насаджень.

Кінець березня – середина квітня – час для збирання березового соку. Він дуже корисний для нашого організму – зміцнює імунну систему, підвищує стійкість організму до впливу інфекцій і вірусів. Крім того, він має протипухлинні та сечогінні властивості, володіє глистогінним ефектом, очищає кров, активує обмінні процеси, розщеплює камені в нирках і печінці.

Він неймовірно корисний людям, що страждають різними шлунково-кишковими захворюваннями, хворобами суглобів, туберкульоз. Та масове і неправильне збирання соку травмує дерева і це карається законом.

– Ми попереджаємо користувачів, міські ради, щоб вони вживали заходи, щоб не було пошкодження дерев. Як що дерева пошкоджуються на території населених пунктів, то винуватих ми притягуємо по 153-їй статті і накладаємо штраф від 170 до 340 грн. і за кожне пошкоджене дерево в середньому збитки будуть від 1210 до 220 грн, – розповідає начальник відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду,
рослинного і тваринного світу Державної екологічної інспекції Тернопільської обл Михайло Онищук.

Якщо порушник точить сік із берези у посадках чи лісах, то буде притягнений до відповідальності за статтею 65 Кодексу України, штраф у такому випадку сягає від 85 до 170-ти гривень. Окрім того – за кожне пошкоджене дерево ще нараховуються відповідні збитки. Збирати сік законом дозволяється на спеціально визначених територіях і, як правило, ці дерева мають бути досить стиглі і призначені для подальшої заготовки. Та обрати правильне дерево, яке поділиться своїм соком – не найголовніше, потрібно отримати лісовий квиток – так званий дозвіл на підсочування зелених насаджень.

Пошкоджене дерево не можна залишати просто так. Після того, як віддало сік, воно позбавлене частини своїх життєвих сил, може захворіти і загинути. Щоб цього не сталося, потрібно після збору ретельно замазати отвір у березі воском, мохом або закрити його пробкою. А зібраний сік зберігають в холодному місці, не більше ніж дві доби. Потім він починає мутніти і киснути, всі його властивості випаровуються – він стає непридатним до вживання. Тому сік із білокорої краще одразу консервувати. Бережіть себе та природу.