У Тернополі затвердили Історико-архітектурний опорний план міста. Аби регулювати забудову, реконструкцію чи капітальний ремонт історичних будівель та споруд, на сесії міськради 15 лютого депутати затвердили план, який визначає історичний ареал міста.
Історико-архітектурний опорний план Тернополя визначає історичний ареал міста, який є цілісним в центральній частині та локальним за межами Нового світу та в районі Старого парку, де є пам'ятки архітектури.
– Місто зараз має свої межі, в яких буде чітко визначені будинки, споруди, які мають охоронні номера, місцевого значення, охоронного значення, які захищені законом. Якщо будуть проводитися реставраційні роботи або капітальні роботи, для них є певні обмеження: поверховості, в планіровочній структурі, а також в забудові земельної ділянки в межах кварталу чи добудов, – розповів начальник управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міськради Василь Бесага.
Будувати чи робити реконструкцію в межах історичного ареалу, каже Василь Бесага, можна, проте є певні обмеження.
– Чітко визначаються умови забудови, не треба буде спорити, що з владою, що з проектантом, є чітко визначено, якщо інвестор чи забудовник захоче будувати на території цього ареалу чи робити реконструкцію є певні обмеження. Для них двері відкриті будь ласка, це території відкриті, можна забудовувати тільки є певні обмеження, щодо висотності, щодо площі, – каже Василь Бесага.
Після затвердження історико-архітектурного опорного плану Тернопільською міською радою, його ще мають розглянути в Міністерстві культури. Після цього з планом можна буде ознайомитися на сайті міськради.