додому суспільство Замети, пожежі, підтоплення та жартівливі виклики – один день роботи Служби порятунку...

Замети, пожежі, підтоплення та жартівливі виклики – один день роботи Служби порятунку Тернополя

634

Десятки викликів за добу, чимало з них по бойовій тривозі – так щодня працюють рятувальники Тернопільщини. Взимку снігові замети та аварії. Влітку – кілька пожеж на добу, інколи хибні виклики. Знімальна група "Провінційних вістей" напередодні 17 вересня, професійного свята – Дня рятувальника, працювала кілька годин разом з черговою зміною пожежних.

Телефон оперативно-диспетчерської служби не замовкає ні на хвилину, однак сьогоднішній ранок можна впевнено назвати спокійним. Від початку чергової зміни – 8 години – ранку жодного бойового виїзду. Це означає, що в області немає пожеж та надзвичайних ситуацій.

Алла Романюк, помічник начальника чергової зміни з питань ОДС оперативно-координаційного центру управління ДНСНУ в Тернопільській області: "Найчастіше до нас телефонують про надання допомоги, надання допомоги можуть бути різного характеру, тому що є люди, які замикають двері, не можуть потрапити в квартиру, де є малолітні діти або хворі родичі, найчастіше є такі виїзди. Також безпосередньо на пожежі. Так само досить часто".

Кілька десятків разів виїджають рятувальники впродовж доби, з них по бойовій тривозі – 5-6 виїздів. Не вийняток – хибні виклики. Найчастіше телефонують діти.   

Алла Романюк, помічник начальника чергової зміни з питань ОДС оперативно-координаційного центру управління ДНСНУ в Тернопільській області: "Батьки дають гратись мобільними телефонами і діти ненароком натискають кнопки і до нас потрапляють дзвінки. Також до нас телефонують діти шкільного віку, жартують, свідомо. Поступають дзвінки приблизно кожних 2-3 хвилини".

40 секунд – стільки часу мають рятувальники аби за командою "тривога" підготуватись до бойового виїзду.

Чергові караулу напоготові щохвилини, навіть вночі дрімають в одязі.

Тарас Дячун, начальник чергової зміни частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДНСНУ в Тернопільській області: "За 40 секунд особовий склад має покинути гараж в поній бойовій готовності на автомобілі. Це стабільно відпрацьовано особовим складом".  

Під час виїздів рятувальникам доводиться бачити чимало, найскладніше працювати на виїздах під час аварій та пожеж, де гинуть люди. За три роки роботи пригадує один з перших своїх викликів, який у пам'яті до нині.

Тарас Дячун, начальник чергової зміни частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДНСНУ в Тернопільській області: "- Жінка була важка, вона важила більше 150 кілограмів, в неї була така рідкісна хвороба, і треба було допомогти лікарям винести її до швидкої, але при спробі транспортування жінка загинула, на очах у пожеників, біля лікарів, медики спробували її реанімувати, але всі ці спроби не були вдалими.

– Такі трагічні моменти часто доводиться бачити?

– Часто я і мої колеги стають свідками таких подій".

Взимку, розповідають у службі порятунку, переважають виїзди на ліквідацію заметів та аварій. Пожежі традиційно реєструють влітку. Не залежать від пори року випадки, коли люди не можуть зайти у зачинену квартиру чи будинок, а в середині малі діти. Нерідко доводиться рятувати й тварин.

Михайло Гуменний, начальник чергової зміни оперативно-координаційного центру управління ДНСНУ в Тернопільській області: "Служба порятунку напевне не має різниці що зимою що влітку. Влітку переважають пожежі в природніх екосистемах, в житлових будинках, горять грубі корма, зимою більше дорожньо-транспортних пригод, снігових заметів, та й пожежі також не рідкість взимку".

Щодня в області на зміну заступає 150 рятувальників, в бойовій готовності 55 пожежних машин. Якщо ж надзвичайна подія маштабна, допомогають додаткові бригади та автомобілі. Востаннє у Тернополі резерв  залучали 1 лютого2012 року, коли горіло двоповерхове приміщення центрального міського ринку. Ось так працюючи, тернопільські рятувальники підходять до свого професійного свята. В рамках урочистостей заплановано: 8 вересня проща до Зарваниці, 13 вересня демонстрація техніки та шикування особового складу на Театральному майдані міста, 17 вересня відкриття консультаційного центру на території управління на вулиці Лесі Українки,6.