90% дорожніх аварій у нашому місті стається з вини пішоходів. Так кажуть в управлінні патрульної поліції Тернополя. Особливо небезпечними є дороги за межами міста: освітлення і тротуарів там майже немає. У темну пору доби, поліцейські радять пішоходам не лише відповідально дотримуватися правил дорожнього руху, а й носити на одязі світловідбиваючі елементи чи увімкнений ліхтарик.
Задля власної безпеки бути помітними на дорозі у темну пору доби закликають пішоходів тернопільські поліцейські.
– Хочу звернутись до пішоходів, так як при ДТП наїзду на пішоходів 90% випадків – це вина самих пішоходів. В першу чергу пішоходи повинні забезпечити себе від таких випадків. Оскільки зараз світловий день є набагато менший, більшість громадян повертається до дому в темну пору доби, якщо вони рухаються десь дорожнім покриттям вони повинні себе чимось ідентифікувати щоб водій, який керує транспортним засобом, міг швидше їх виявити на дорозі, – розповідає заступник начальника УПП у Тернополі Олег Сороковий.
Для того, аби не потрапити під колеса автомобіля, пішоходам варто: перед переходом подивитись наліво і направо, рухатись по тротуарах та пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. Виходити на проїзну частину позаду транспортних засобів та об’єктів, які обмежують оглядовість, переконатися, що довкола немає рухомого транспорту. За межами населених пунктів йти узбіччям чи краєм проїзної частини назустріч транспорту.
Якщо в Україні діють лише рекомендації щодо правил пішоходів у темну пору доби, то подорожуючи Європою, ви повинні знати: Європейські правила дорожнього руху зобов’язують водіїв мати в машині світловідбиваючі жилети. Для кожного пасажира – в Італії, Франції, Словенії, Угорщині, а з недавнього часу – і в Польщі. А от в Австрії обов’язково мати в машині хоча б один жилет для водія, для інших пасажирів вони лише рекомендовані. Їх слід одягати кожен раз, коли виходите з авто на трасу, знаходитесь на узбіччі або проїзній частині.
Колір жилета в різних країнах може відрізнятися, єдина умова — щоб він був яскравим і мав світловідбиваючі смуги. За невиконання цього правила загрожує штраф, сума якого визначається в залежності від держави. Наприклад в Австрії та Швеції розмір такого штрафу сягає від 200 євро.