додому Головні За тонни загиблої риби – штраф … 136 гривень

За тонни загиблої риби – штраф … 136 гривень

690

Штраф до 136 гривень та повернути збитки за скиди забрудненої води – така відповідальність загрожує керівництву Марилівського спиртзаводу на території якого тиждень тому громадськість та представники автомайдану знайшли тонни загиблої риби.

Люди припускали, що риба загинула через скиди спиртзаводу. Представники цього підприємства все заперечували і казали, що ставки, де масово загинула риба, технологічні, і її там взагалі не мало бути. Екологів до перевірки керівництво спиртзаводу тиждень тому не допустило. Через довготривалі переговори з державним підприємством "Укрспирт", Державна екологічна інспекція таки перевірила місце масової загибелі риби.

– Можливо десь із техлологічного процесу скинули, в якийсь із ставків і йшла забруднена вода, може вона вплинула на рибу, можливо вплинуло і те, що була задуха, мало було кисню і риба повспливала. Причини немає, але надзвичайної ситуації немає, тощо в пресі було і на всю Україну показано такого не було, – заступник начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Едуард Ференц.

Ось так сьогодні коментують ситуацію в Нагірянці Чортківського району екологи. Тиждень тому знімальна група TV-4 стала свідком масової загибелі риби в ставках державного підприємства "Укрспирт". Очевидці казали, загинули тонни риби і припускали, що винен у цьому Марилівський спиртзавод. Представники підприємства це заперечували, запевняли що жодних скидів не робили. Мешканці Нагірянки та прилеглих сіл, орендарі ставків переймалися, аби забруднення не пішло далі, і загибель риби не поширилась на інші ставки, бо вони розташовані каскадом. Екологів тиждень тому керівництво спирзаводу не допустило до проведення перевірки. Фахівці взяли проби води вижче і нижче місця масової загибелі риби і встановили що в річку таки попадають органічні речовини. Після виходу сюжету в ефір на адресу Державної екологічної інспекції надійшли листи з обласної прокуратури, Служби безпеки України. Екологи офіційно оформили направлення про проведення перевірки, повідомили державне підприємство "Укрспирт" і лише після довгих переговорів, які тривали впродовж тижня "Укрспирт" таки дав добро на перевірку.

– На час перевірки загиблої  риби в жодному із ставків не було. Річка Тупа вона обходить ці ставки водооборотнього водопостачання і з цих ставків водопостачання зовсім не повинно здійснюватися скиди в поверхневі водні об'єкти. Нами було встановлено що таки частково проливається з останнього ставка оборотнього водопостачання ця вода, ми знову відібрали проби води і цьому підприємству дамо приписи щоб вони розробили заходи щодо недопущення виходу води в поверхневі водні об'єкти, – Едуард Ференц.

За те, що забруднена вода потрапляє в природні водойми, керівництво Марилівського спиртзаводу притягнуть до адміністративної відповідальності і оштрафують аж на 136 гривень, а ще нарахують збитки за скинуті зворотні води.

– За той скид значних збитків не буде. Не мільйони, не тисячі, це може бути десь до 500 гривень. Тому що скид слабенький він становить десь 7 літрів за годину.

Екологічна інспекція дала спирзаводу припис і два тижні, аби зупинити скиди. Здохлу ж  рибу працівники Марилівського спиртзаводу не утилізували згідно з законом, тобто не передали на утилізацію спеціалізованому підприємству Укрветсанзавод. Едуард Ференц припускає, що працівники спиртзаводу закопали її на території підприємства. Стверджувати цього ми не можемо, відтак питання куди ділася риба залишається відкритим. За такі дії передбачений штраф від 850 до 1500 тисячі гривень. А загалом риби в ставках державного підприємства "Укрспирт" не мало б бути, кажуть в екологічній інспекції.

– В цих ставках водоприроднього водопостачання вони є технологічними водоймами там риби взагалі немає бути. Вона якимось чином там завелася, можливо працівниками "Марилівського МПД" вона була частково зарибнена, так для себе, можливо пташки десь плавають, разом десь ікра чіпається на крилах, таким чином риба розводиться.

Чи прислухається керівництво "Марилівського спиртзаводу" до приписів екологічної інспекції покаже час. Наразі фактів загибелі риби в ставках нижче не фіксували. Мешканці ж Нагірянки тиждень тому просили притягнути винних не до адміністративної, а до кримінальної відповідальності, аби подібні випадки не повторилися.