Про адміністративну відповідальність за скиди неочищених стічних вод у водойми, попереджають екологи. Крім цього потрібно буде ще сплатити збитки, завдані природі. Якщо в селах немає каналізацій, люди повинні робити вигрібні ями, а не скидати нечистоти у воду, наголошують екологи.
Кілька днів тому за словами очевидців, ось тут, на березі Івачівської водойми нечистоти стікали прямо у воду.
– Зараз ми бачимо ще воно навіть не встигло обсохнути вже позакидали. Як кажуть жителі села, люди сьогодні позакидали, просто закинули мусором. Свіжа земля все позакидали, щоб скрити всі докази, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.
Куди стікають нечистоти в Івачеві, ми запитали в одного з мешканців.
– Все витікає на городи, якщо то нормальна людина, яка себе контролює, то вона собі зробить септік, заплатить гроші, йому викачають, а хто не поважає ні природи, ні екології. А чи часто Ви бачите тут машину, яка викачує нечистоти? Ніколи. Тобто, все йде в річку? Виходить, що так. Хто виливає на город, хто в річку, – каже мешканець Івачева Василь Лотоцький.
Такі дії людей завдають неабиякої шкоди природі, кажуть в екологічній інспекції.
– Якщо це тільки каналізація, то ще пів біди, а от коли стірають всякими пральними порошками, вони поступають у воду і йде забруднення води. В даних випадках, коли воно тече ми притягаємо до адміністративної відповідальності, беруться лабораторні аналізи, оцінюється вплив на водний об'єкт того що потрапляє, – пояснює державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Олександр Добенько.
За скиди неочищених стічних вод у водойми передбачена адміністративна відповідальність, попереджають екологи. Порушникам доведеться заплатити від 170 до 340 гривень штрафу. А якщо встновлять факт забруднення водойми, відшкодувати треба буде й завдані природі збитки.
– Це є водосховище з якого підпитується вода для всього міста Тернополя. Недопустиме таке. Зараз розгородили землю, вдячні рибакам аматорам, які допомогли це все розгородити, скоріше ми сюди не могли навіть пройти, бо були встановлені загорожі. Зараз воно все розгорожено, маємо прохід попри воду. Будуть проводитися рейди. Якщо будуть виявлятися такі порушення будемо звертатися в прокуратуру, екологію та інші інстанції, – каже Андрій Об'єщик.