додому Головні За останній рік у додатку е-Тернопіль мешканці спостерігали періодичне погіршення стану повітря

За останній рік у додатку е-Тернопіль мешканці спостерігали періодичне погіршення стану повітря

449

За останній рік у додатку е-Тернопіль мешканці спостерігали періодичне погіршення стану повітря. Найнижчий показник у Тернополі був 31 січня 2024 року. У громадській мережі станції аналізу якості повітря ЛУН Місто AIR кажуть, що така проблема є у багатьох містах України. Причина, як і у місцевих факторах, таких, як вихлопи автомобілів, так і бойових діях. За даними Міністерства довкілля, обсяг викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря за час війни дорівнює обсягу викидів одного металургійного підприємства за цілий рік роботи. Чи небезпечно це та що робити тернополянам – далі у сюжеті Христини Черешнюк.

Вже упродовж року в Тернополі працює система оцінки якості повітря. Спеціальні станції встановлені у місті на багатоквартирних будинках та під’єднані до мереж мешканців, які погодились підключити датчики до електроенергії та інтернету. Саму ж інформацію про стан повітря можна контролювати у додатку е-Тернопіль та на платформах ЛУН Місто AIR та SaveEcoBot.

“Загалом у місті є 13 датчиків повітря у двох різних громадських організаціях. Ці датчики встановленні за власні кошти, не за кошти міської ради. Але міська рада використовує їх для моніторингу”, – повідомила Мар’яна Зварич, речниця Тернопільської міської ради.

За останній рік, у додатку е-Тернопіль мешканці спостерігали періодичне погіршення стану повітря. Найнижчий показник повітря у Тернополі був 31 січня 2024 року.

“Десь з середини квітня і влітку фіксували повітря чисте. Вересень – повітря прийнятне. А з грудня – нездорове для чутливих людей: дітей, людей старшого віку, із захворюваннями серцевосудинної системи, органів дихання”, – розповіла Анна Денисенко, кураторка громадської мережі станції аналізу якості повітря ЛУН Місто AIR.

За словами Анни Денисенко, на якість повітря, особливо у холодну пору, часто впливають місцеві фактори.

“Погодні умови і те, що використовують опалення, яке не відповідає еконормам. Використовуємо автомобілі, рідко ходимо пішки”, – зазначила вона.

Та найбільше стан повітря в Україні погіршується через бойові дії. За даними Міністерства довкілля, обсяг викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря за час великої війни дорівнює обсягу викидів одного металургійного підприємства за цілий рік роботи. Лікарі рекомендують українцям моніторити якість повітря і у випадку критичних показників – реагувати: щільно зачиняти вікна, не виходити на вулицю без потреби, пити багато води та робити вологе прибирання.