додому Новини За кожного працевлаштованого переселенця держава може виплачувати роботодавцю компенсацію

За кожного працевлаштованого переселенця держава може виплачувати роботодавцю компенсацію

431
Програма компенсацій за працевлаштування ВПО. Бізнес може скористатись урядовою програмою підтримки роботодавців, які беруть на роботу людей з числа переселенців. Відтак за кожного такого працевлаштованого підприємець отримує грошову компенсацію на оплату праці. У разі звільнення працівника до закінчення встановленого терміну збереження гарантій зайнятості, роботодавець буде змушений повернути суму виплачених коштів у повному обсязі. Більше про умови виплат компенсацій розкаже наша Юлія Пацкаль.
За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію. Тернопільська державна служба зайнятості реалізує програми з надання компенсацій підприємцям, які беруть на роботу переселенців. Кажуть, все для того, аби пришвидшити адаптацію людей, що змушені були покинути власні домівки та шукати прихистку в нашому краї. Також такі програми допоможуть покращити ситуацію на ринку праці.

Олександра Островська, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості, коментує: “Якщо роботодавець на умовах строкового трудового договору приймає на роботу вимушено переміщену особу з числа зареєстрованих безробітних, йому виплачується компенсація на оплату праці. Вона не може бути більшою, ніж дві мінімальні заробітні плати”.

У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості, підприємець має повернути суму виплачених коштів у повному обсязі. Водночас в умовах військового стану, якщо роботодавці працевлаштовують переселенців незалежно від того, чи мають вони статус безробітного, і на яких умовах працевлаштовані, держава виплачує підприємцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати за 2 місяці роботи.

Наталія Брич, начальниця відділу активних програм зайнятості Тернопільського обласного центру зайнятості, додає: “Крім вищезазначених компенсацій, в службі зайнятості діє ще ряд інших компенсаційних програм за працевлаштування різних категорій громадян”.

До прикладу, якщо роботодавець бере на роботу учасника бойових дій, людину з інвалідністю, чи особу, якій до настання пенсійного віку залишилось менше, як 5 років, він може отримати компенсацію фактичних витрат на заробітну плату в розмірі 50%, але не більше, ніж 6700 гривень.

Якщо ви можете запропонувати роботу, зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості.

До слова, вже 120 роботодавців нашого краю, які працевлаштували понад 160 переселенців, отримали більше 2 млн грн. компенсації від державної служби зайнятості.