додому суспільство За добу сільгосппідприємства Тернопільщини загалом збирають 2,5 тисячі гектарів зерна

За добу сільгосппідприємства Тернопільщини загалом збирають 2,5 тисячі гектарів зерна

579

vlcsnap-2014-07-29-17h16m17s4Україна веде боротьбу на двох фронтах: у зоні АТО – за Єдину країну, на полях – за врожай. Тернопільщина теж жнивує. Через анексію Криму, втрати врожаю на Сході країни, на Заході аграріям доводиться рахувати кожен колосок. В нашій області озимий ячмінь уже зібрали. За добу сільгосппідприємства Тернопільщини загалом збирають дві з половиною тисячі гектарів зернових культур та майже 5 тисяч гектарів ріпаку.

Аби прогодувати себе, Тернопільщині необхідно 110 тисяч тонн зерна. В минулому році наші аграрії зібрали у 20 разів більше. Цього року врожаю очікують дещо меншого – 2121 тисячу тонн, за сприятливих погодніх умов – на 40 тисяч тонн більше.

– Середня врожайність краща, збір іде краще. І, я думаю,що це не тільки завдяки технологіям, але і хорошим, привабливим погодним умовам в цьому році. Отже, ми очікуємо більший врожай з гектара. Ви почули таку інформацію, що вал зернових у нас буде дещо менший. Зразу хочу сказати – це не тому, що менші площі, в нас навіть більше засіяно. Це завдяки тому, що завдяки сівозміні змінились пріоритети в цьому році. Більше уваги було приділено сої, менше уваги кукурудзі і зерновим. Негативного в цьому нічого немає, – розповідає директор депертаменту агропромислового розвитку Олег Напора.

Вирощувати те, що вигідно продасться, аграріїв змушує ситуація в країні. За сприятливої погоди сьогодні гине урожай на Сході ( а це 15% загальноукраїнського показника). Навіть у визволених районах через замінування поля несуть небезпеку. Сьогодні 207 високопродуктивних комбайнів зі Сходу і Півдня працюють у нас. Цього літа мирна частина України відповідає за те, аби з хлібом був кожен українець.


– На сьогоднішній день ми уже бачимо, що у нас загальний вал по Україні буде 5-6 млн тонн менше, ніж у минулому році. По-перше ви знаєте, що відпала область Кримська. Вона досить суттєво нам давала. Це 2-2,5 млн. тонн. Ну і ще цього року, щоб ми там не говорили, а вплив соціально-економічного і військового стану додали своє і на врожай, – говорить перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

– Україна займала третє місце по експорту зерна. Була після Штатів і Європи третім експортером. В цьому році планується незначне скорочення експорту. Для нас це дуже важливо, щоб кожна зернина була зібрана. Щоб виконання завдання пішло у забезпечення продовольчої безпеки. Для нас потрібно 110 тонн. Нам потрібно забезпечити свої потреби, потрібно експортувати. Ми націлюємо аграріїв на ефективне ведення жнивної кампанії, – каже голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк.