.
Тернопіль – чи не єдине місто, на в'їздах до якого залишились самоорганізовані блок-пости, створені під час революційних подій в Україні у 20-х числах лютого. Нині потреби в таких постах вже немає, вважають і представники міської влади і представники Автомайдану, відтак до 7 березня їх планують ліквідувати.
Блокпости з імпровізованими барикадами, які на в'їздах у Тернопіль зорганізували представники самооборони і автомайдану, профункціонували більше двох тижнів. Увесь цей час добровольці слідкували, аби до Тернополя не змогли приїхати люди, здатні порушувати порядок у нашому місті, зупиняли автобуси, вантажівки, автівки із нетернопільськими номерами, аби переконатись, що їх пасажири – не провокатори, а те, що везуть – безпечне.
– Основна місія блок-постів була – зберегти місто від мародерства, від пожеж і так далі. Я думаю, що з цією місією прекрасно хлопці справились, також хочемо висловити громадськості велику подяку, тому що організованість міста буда дуже велика. Подальше перебування блокпостів не має сенсу і ми переходимо вже в штаб, будем нести патрулювання, чергування вже по місту загалом на автомобілях, – говорить співзасновник автомайдану Тернополя Дмитро Гайдуцький.
Автомайдан нині постає громадською організацією і окрім подальшого патрулювання вулиць Тернополя зосередится на контролі за владою.
– Тої яка була, тої, яка прийде. Я прошу до уваги журналістів для того, щоб вони яку б інформацію мали – подавали в газетах. співпрацювали з нами, щоб ми бачили, що та людина, яка прийде на якийсь пост і там займе своє місце, щоб ми дивилися чи вона є достойна, чи ми можем її прийняти, чи не можем її прийняти, щоби було відповідне громадське реагування. Ми це будем контролювати, я думаю, що ми будем співпрацювати з іншими громадськими організаціями, щоби був чіткий контроль, – каже співзасновник автомайдану Тернополя Юрій Остап'юк.
Щодо блокпостів, то їх ліквідують уже до вихідних.
– Велике спасибі всім тим, хто були на блокпостах. Дійсно, сьогодні оскільки Тернопіль є спокійним містом, живе і працює повноцінно, є необхідність вже помаленьку ці пости демонтовувати. Тому, враховуючи те, що 7 березня в нас буде міська толока, завтра, починаючи з 14 години, комунальна техніка буде допомагати активістам на блокпостах, забрати ті залишки, які вони не зможуть забрати самі, – планує міський голова Тернополя Сергій Надал.
Пропри спокій у Тернополі, спокійною ситуацію в Україні не назвеш – сутички і суперечки у містах на Сході країни, озброєнні угрупування, які окуповують Крим. Тож свою діяльність активісти майдану не припинятимуть.
– Ми маємо в якійсь мірі стабілізацію і спокій в Тернополі, але ми не маємо поки що спокою в державі. Ми маємо поки що агресію сусідньої держави, проводимо мобілізацію і, власне, знову ж таки спільно. Створений в місті штаб цивільної оборони, проводяться мобілізація, навчання і все інше. Тобто, ми виходимо від революційного стану, хоча розуміємо, що ми є в передвоєнному стані. Дасть Бог, цього не буде, але в подальшому в нас є ця ж сама робота, що і була, – сказав голова Штабу національного спротиву в Тернополі Володимир Стаюра.