додому Головні З початку цього року в Тернопільській області поліцейські отримали близько 7 тисяч...

З початку цього року в Тернопільській області поліцейські отримали близько 7 тисяч повідомлень про домашнє насильство

719
Протистояти насильству. Від початку цього року в Тернопільській області поліцейські отримали близько 7 тисяч повідомлень про домашнє насильство. Жертвами кривдників стають як жінки, так і чоловіки та діти. Аби привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, щороку в Україні відбувається акція “16 днів проти насильства”. Що роблять відповідні органи в нашій області, аби запобігти випадкам фізичного та психологічного тиску – розповідаємо у сюжеті.
Щороку з 25 листопада до 10 грудня в Україні відбувається кампанія присвячена Всеукраїнській акції “16 днів проти насильства”. Її мета – привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. В цьому році в Тернопільській області зареєстрували більше 7 тисяч звернень, пов`язаних з домашнім насильством. Працівники поліції склали близько 5 тисяч адміністративних протоколів.

Василь Дідух, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області, коментує: “Якщо трапляється систематичне домашнє насильство, де потерпіла особа звертається і ми фіксуємо такі факти, суд тоді навіть до року часу може обмежити в певних заходах – і листування, і заборона перебування в місті, де проживає, і наближатися на певну відстань”.

Станом на жовтень працівники служби у справах дітей зафіксували в нашій області 226 випадків домашнього насильства над дітьми.

Ростислав Дрозд, керівник служби у справах дітей Тернопільської ОВА, каже: “Якщо ж відповідно до оцінки рівня безпеки з`ясовується, що дитині небезпечно перебувати в родині, така дитина може бути влаштована до патронатної сім`ї або до центру соціально-психологічної реабілітації, які розташований у Тернополі на вулиці Стрімкій. І безпосередньо вже на місці психологи та соціальні працюють як з родиною, так і з дитиною, яка зазнала насильства”.

Аби розірвати коло насильства і допомогти постраждалим, на Тернопільщині створили мережу спеціалізованих послуг: діють центри соціально-психологічної допомоги, кризові кімнати, є тимчасові місця для проживання людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Крім цього, працюють 22 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.

Якщо ви або ваші близькі потерпаєте від домашніх кривдників, не мовчіть про це – телефонуйте у поліцію за номером 102 або на всеукраїнську “гарячу лінію” з протидії домашньому насильству – за номером 1547. Там можна отримати консультацію, психологічну та правову підтримку.