На Тернопільщині спалах кору: з початку року зафіксовано 86 випадків. Через кореву отруту особливо страждають дихальні органи, кишечник, внутрішні оболонки рота, очі, вуха, шкіра. Єдиний ефективний метод захиститися від недуги, кажуть лікарі, – зробити щеплення. Вакцини в області, зазначають медики, наразі достатньо.
Спалах кору, який спостерігають в Україні, вже добрався і до Тернопільщини. Від початку січня в регіоні це небезпечне вірусне захворювання діагностували в 86 осіб.
– Розпочалось наше неблагополуччя в червні місяці, що для кору взагалі сезонність літом не характерна. Перші випадки завезні з інших областей, хворіло близько 75%, в нас були хворі діти, – розповідає лікар-епідеміолог ДУ “Тернопільський обласний лабараторний центр МОЗ України” Світлана Маціпура.
Наразі, за словами Світлани Маціпури, в області зафіксовано п’ять спалахів кору.
– Ми говорили, що кір відносився до керованих інфекцій, і був період, коли ми майже забули про цю ситуацію. Всесвітня організація охорони здоров’я висунула таку програму так званої ілімінації кору, на території держави могли виникати тільки завезні випадки і ланцюжок не мав мати довгого продовження, – пояснив заступник директора ДУ “Тернопільський обласний лабараторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Володимир Паничев.
Щоправда тут ключове слово – не мав. Лікарі кажуть, кір дуже швидко поширюється – вірус передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. Від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 17 днів. Це – прихований період хвороби, коли в організмі дитини розмножуються мікроби.
– Перші чотири дні хвороби дуже подібні на любу гостру респіраторну інфекцію, тому що супроводжується підвищенням температури тіла, вираженими катаральними проявами. Це нежить і кашель, прояви кон’юктивіту. 4-5 доба – разом із високою температурою тіла з’являються маленькі висипання, перші з’являються зазвичай за вухами, на обличчі, і в першу добу висипання фактично покривають обличчя, шию, можливо, верхня частина тулуба, – каже завідувач інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні Ольга Дивоняк.
Висипання мають тенденцію етапності, яка поширюється зверху донизу, розповідає Ольга Дивоняк. Вона наголошує, діти які хворіють на кір, мають бути під наглядом лікаря, якщо ж перехід висипань легкий, або середньо-важкий, вони можуть залишитись вдома.
Єдиний ефективний метод захиститися від недуги, кажуть лікарі, – зробити щеплення. Вакцини в області, переконують медики, наразі достатньо.