додому Головні З початку листопада у багатьох навчальних закладах ввели обмеження на використання Telegram

З початку листопада у багатьох навчальних закладах ввели обмеження на використання Telegram

950

Заборона Telegram набирає обертів. З початку листопада у багатьох навчальних закладах ввели обмеження на використання месенджера. Викладачам та студентам рекомендують перейти на інші платформи для робочих комунікацій. Ці зміни викликали активне обговорення в інтернеті, тепер користувачі побоюються, що заборона може стати масовою і торкнеться кожного українця. Чи справді telegram такий небезпечний і що про це думають пересічні люди Тернополя.

Бути чи не бути Телеграму в українському просторі, ось в чому питання. Наприкінці вересня у дію вступив закон, який обмежив чиновників та військових у користуванні месенджером Телеграм на робочих пристроях. У СБУ та Генштабі аргументували це тим, що росіяни активно використовують цю онлайн-мережу для своїх ворожих дій. Оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам Тернопільщини Максим Серватнюк додає, що у телеграмі також здійснюється багато різних шахрайських схем.

Максим Серватнюк говорить, що на Тернопільщині активно борються з російськими інформаційними вкидами та шахрайськими схемами. Значну підтримку у цьому надає проєкт “Кібер Брама”, що допомагає виявляти та блокувати підозрілі ресурси.

Із початку листопада керівники вишів також почали упроваджувати заборону на користування телеграмом. Ректори навчальних закладів одне за одним видають накази про те, що викладачам забороняється передавати робочу інформацію через Telegram або використовувати месенджер для службової комунікації. Натомість в університетах пропонують перейти на WhatsApp для інформаційного обміну між викладачами та студентами. Ці зміни викликали активне обговорення в мережі, користувачі висловлюють побоювання, що заборона може стати масовою. Тому наша знімальна група вирішила дізнатися у пересічних людей Тернополя, як вони ставляться до таких обмежень.

Чи пошириться заборона Telegramу на всіх українців – поки невідомо. Однак, щоб захистити себе, важливо дотримуватись правил медіаграмотності та критично оцінювати інформацію. Це допоможе уникнути ризику кібератак і шахрайських схем, які можуть підстерігати користувачів у будь-якому онлайн-середовищі.