додому духовність Єдину в Україні копію назаретської хатини Богородиці будують в Зарваниці

Єдину в Україні копію назаретської хатини Богородиці будують в Зарваниці

754

Єдину в Україні копію назаретської хатини Богородиці будують в Зарваниці. Оригінал хатини знаходиться у місті Лорето (Італія). За переказами, саме в ній відбулася подія Благовіщення, коли архангел Гавриїл благовістив Пречистій Діві Марії про народження Божого Сина. Як виглядає хатина Богородиці в Зарваниці дивіться у сюжеті.

У святині Лорето (Італія) зберігається назаретська хатина Божої Матері, в якій архангел Гавриїл благовістив Пречистій Діві Марії про народження Божого Сина: "Ось ти зачнеш у лоні і народиш Сина і даси Йому ім'я Ісус". У 1294 році, аби вберегти її від знищення мусульманами, одна італійська родина розібрала хатину, прономерувала кожен камінь звідти та перевезла їх в Італію в Лорето. Там хатину відбудували.

– Почалося паломництво до тої хатини, навколо неї побудували пречудний собор, там прекрасна мозаїка. Там є навіть слов'янська каплиця, там всі  народи мають свої каплиці, я був там. Почалися творити чуда. І сталася така традиція, що кожен народ хотів мати таку хатину Матері Божої, – розповідає Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Владика Василій Семенюк.

В Україні копію хатини Матері Божої вирішили збудувати в Зарваниці.

– Наш народ має великі набожества до Пресвятої Богородиці, різні народи Її називають королевою, царівною, а наш народ Її називає мамою. Бо що ж найдорожче на світі – слово мама. Дитина може маму забути, а мама ніколи дитину не забуде. Ми вирішили таку хатину побудувати тут в Зарваниці. Вона є, але щоб була ще більшою опікункою, аби в особливішій опіці відатися пресвятій Богородиці, – каже Владика.

У проекті будівництва назаретської хатини Богородиці в Зарваниці передбачено оригінальні розміри та вигляд конструкції.

– Наша делегація поїхала в Лорето, взяла розміри, там дали камінчик. Потім ми привезли ще камінчик з Назарету, з святої землі. Там в нас є віконечко, де вони знаходяться. І точно до сантиметра ми побудували таку хатину. Але, то ще не кінчено, навколо ми будуємо церкву. Думаю, може цього року, а може вже наступного завершимо, там буде мозаїка в середині і відображені події життя Пресвятої Богородиці, – говорить Василій Семенюк.