Зовнішнє незалежне оцінювання стартувало сьогодні в Україні – першими складали тести з хімії. На тестування з цього предмета на Тернопільщині зареєструвалось майже півтори тисячі учасників. В області створили 5 пунктів тестування: три у Тернополі і два у Чорткові. Не взяли участі у ЗНО сьогодні 9% зареєстрованих. Учасники незалежного оцінювання на розв'язання тестів мали дві з половиною години. Розпочалось тестування об 11.
У пункті тестування в 21-й школі Тернополя хімію мали складати близько 300 учасників. Для цього виділили два десятка аудиторій. На вході до пункту учасники пройшли ретельний контроль. Працівники уважно переглядали документи кожного: сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, паспорт або свідоцтво про народження та запрошення-перепустку. Сьогодні у 21-й школі обійшлось без інцидентів: усі прийшли на тестування заздалегідь та мали необхідні документи. Проте у пункті тестування вкотре нагадують: досить забути один документ і тестування для цього учасника не відбудеться.
Анжела Ліпська, відповідальна за пункт тестування у школі №21 Тернополя: "- Досить часто діти забувають про документи. Треба наголошувати на те, що документ потрібен той, по якому вони реєструвалися, потрібно мати з собою. Якщо реєструвалися по паспорту, то треба мати паспорт, якщо по свідоцтву – то свідоцтво.
– А копії не підходять?
– Копії не підходять. Тільки оригінали".
Учасники ЗНО запевняють: таблицю Менделєєва під подушку на ніч не клали – знання або є, або їх немає. А от старанна підготовка – запорука успішного тестування. Майбутні абітурієнти, які сьогодні пришли складати ЗНО, – особливі. Хімію учасники випадково не обирають, навіть аби підстрахуватись. Вони в один голос твердять: вступити спробують саме в медичні виші. Головне на ЗНО, кажуть, – подолати страх і налаштуватися на роботу.
Христина, учасниця ЗНО з хімії: "Обрала хімію, бо буду вступати в медичний інститут. Дісталася сюди швидко, бо живу близько. Трішки є хвилювання, але не дуже сильні. Що вже було вивчено, то вивчено".
Олег, учасник ЗНО з хімії: "Трошки хвилювання є, але мушу заспокоїтися, щоб добре написати".
Микола, учасник ЗНО з хімії: " – Ходив на репетиторство, ходив на додаткові заняття до вчителів. Бо, все-таки, хімія – це дуже складний предмет. Присутнє хвилювання, бо це перший тест. Стараюся трішки подавати переживання, бо написати потрібно. А без хвилювання краще робота йде.
– Ви теж хочете стати медиком?
– Так".
Юля, учасниця ЗНО з хімії: "Трішки хвилююся, але думаю, що все буде добре. Готувалася протягом цілого року, то думаю все добре здам".
Інструктори кажуть, що дітей намагаються заспокоїти, аби ті не хвилювалися перед тестуванням.
Ольга Осадець, інструктор пункту ЗНО: "Завжди абітурієнти дуже добросовісно відносяться до своїх прав і обов'язкві, ми їх ознайомлюємо. Створюємо атмосферу позитивну для абітурієнтів".
Сьогодні перевіряли не тільки знання учасників тестування, а й їх чесність. Насамперед, щодо заборони користуватися шпаргалками та мобільними телефонами. Цього року вперше запровадили технологічну перерву, під час якої за допомогою металошукача перевірили кожного учасника. Цих 10-15 хвилин не враховували у загальний, відведений для тестів час, наголошують організатори ЗНО.
Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Ми будемо перевіряти у всіх аудиторіях, усіх учасників тестування. В нас є працівник Державної служби охорони з відповідним приладом. І, починаючи з 11 години 30 хвилин, будемо ходити з аудиторії в аудиторію, оголошувати таку технологічну перерву, перевіряти правильність розсадки абітурієнтів під час цієї перерви".
Наступне тестування з української мови та літератури – обов'язкове для усіх вступників. Складатимуть його два дні: 5 і 6 червня.