додому суспільство Яку відповідальність понесуть активісти за те, що увійшли в ОДА?

Яку відповідальність понесуть активісти за те, що увійшли в ОДА?

562

Три кримінальні провадження розпочала міліція за фактом подій 23 січня біля та в обласній державній адміністрації. До єдиного реєстру досудових розслідувань внесли факти про побиття громадського діяча Олександра Башти, травми отримав також правоохоронець. Розпочали кримінальне провадження і за фактом захоплення приміщення обласної державної адміністрації. Санкція статті згідно з новим  законодавством передбачає обмеження волі на строк від 3 до 5  років або позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

За фактом подій біля та в приміщенні обласної адміністрації та облради 23 січня міліціонери розпочали три кримінальні провадження. Громадський активіст Олександр Башта заявив, що правоохоронці не пускали його всередину і почали шарпати.

Олександр Башта: Приїхав до обласної ради на зустріч з депутатами, на яку був запрошений, на це мене перестріли міліціонери, які не пускали мене всередину.
Віктор Сак: Давайте будемо об'єктивними: після того як Ви побили вікно – Вас перестріли. І Ви обірвали пагони, давайте будемооб'єктивними.
Олександр Башта: Мене не пускали, мною почали шарпати і втнули мене в двері. Відео є, як мене міліціонери Ваші в кількості 10 чоловік…
Віктор Сак: Я обіцяю перед всіма, якщо міліціонери перші шарпали – буде проведена службова перевірка, і вони будуть за 3 дні покарані – це я обіцяю всім

Відомості про даний факт внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 296 ККУ та розпочали досудове розслідування. На офіційному сайті обоасної міліції також повідомили, що 23 січня потерпів правоохоронець. Травми він отримав під час того, як люди намагалися увійти в адмінбудівлю. Потерпілий за допомогою звернувся до медиків. У нього діагностували закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій потиличної ділянки голови та передпліччя. За даним фактом відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 345 ККУ. Ще одне кримінальне провадження розпочала міліція за фактом захоплення приміщення обласної ОДА.

Леся Гурецька, прес-секретар прокурораТернопільської області: "Прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому іправлінням Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області, за фактом захоплення будівлі ОДА за частиною І, статті 341 ККУ. Це захоплення державних або громадських будівель чи споруд. У ході досудового розслідування буде надана правова оцінка усім діям усіх учасників захоплення, в тому числі і депутатам обласної ради, які брали участь у вчорашніх подіях. Закликаємо не порушувати закони та дотримуватися належного громадського порядку. Попереджаємо про особисту відповідальність кожного, хто порушуватиме закони".

Дії  ж міліції під час подій біля обласної державної адміністрації та облради 23 січня, головний міліціонер області пояснював так.

Віктор Сак, начальник УМВС України в Тернопільській області: "- Щоб не було провокацій, щоб не побили цивільних людей, щоб не було пострілів. Міліція була тут для забезпечення охорони громадського порядку. Депутатам запропонували зайти наверх. Депутати сказали: підемо тільки з людьми. От і все.
– Кажуть, що тут були спецпризначенці на кожному поверсі, питаються, чому вони тут були?
– Нє, дивіться що, щоб не побили будівлю. Все. Більше ні для чого".