додому суспільство Якщо сніг буде танути рівномірно, а рясних дощів не буде, підтоплення Тернопільщині...

Якщо сніг буде танути рівномірно, а рясних дощів не буде, підтоплення Тернопільщині не зарожує

567

Якщо сніг і далі буде танути так само рівномірно, а рясних дощів не буде, підтоплення Тернопільщині не зарожує, кажуть рятувальники. Проте до можливої негоди все ж готуються: радяться і навіть тренуються. Кажуть, матеріалів, техніки і сил мають достатньо. Сподіваються, що і погода сприятиме.

40-річна апаратура працює безвідмовно. Повідомлення про туман – звичне. Проте в будь-який момент вона може озвучити повідомлення про надзвичайну ситуацію чи стихійне лихо. Найактуальніша загроза в кінці зими – на початку весни – повені. Проте і вони, якщо так піде далі, Тернопільщині цьогоріч не загрожуватимуть, кажуть рятувальники. Поки сніг і лід тануть поступово і рівномірно, та й рясних опадів, які б допомагали рікам виходити з берегів немає.

– Зараз Монастириський район майже звільнився від льоду на Дністрі, Заліщицький р-н – ще є лід і стоїть льодостав вздовж Борщівського р-ну. Внутрішні річки під льодом, є підмивання незначні ополонок. Підйому рівня води не спостерігалось. Також немає загрози підтоплення населених пунктів, подвір'їв у всіх населених пунктах області, – розповідає начальник управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА Василь Майка.

Ускладнити ситуацію можуть захаращені ріки. Торік з виділених 1 мільйона 800 тисяч гривень половина грошей пішла лише на розчищення русла річки Золота Липа. Роботи на водоймах області ще вдосталь, а фінансують її на 20%, кажуть в управлінні з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА. Рятувальники сподіваються, що погода сприятиме, проте до можливої негоди все ж готуються: радяться, тренуються і усім необхідним запасаються.

– Основна загроза – це якщо буде випадати багато дощу, це гірські района Карпат Івано-Франківської області. Це може призвести до незначного підйому. Вихід на заплаву буде однозначно. Це і потрібно, щоб вода виходила на заплаву, бо це покращує флору в річках, щоб там жили ті організми, які там є, і удобрення сільськогосподарських угідь. Так має бути кожної весни. Коли вона не виходить, це погано, – каже Василь Майка.

На Тернопільщині є 860 ставків і понад 1400 річок. Усі гідроспоруди на них фахівці вже обстежили, кажуть в управлінні. Критичні виявили, завдання роздали. Сподіваються, що і самі мешканці про чистоту водойм дбатимуть. І нагадують: сигнал сирени "Увага всім!", який перевіряють щосереди о 15 годині, означає небезпеку. Якщо він зазвучить в інший час, треба увімкнути радіо чи телебачення, щоб почути вказівки.