додому освіта Яка ціна міністерських тестів?

Яка ціна міністерських тестів?

737

В Україні триває моніторинг якості знань. Впродовж місяця, з 12 листопада до 12 грудня, школярі здаватимуть тести. П’ятикласники з 5 предметів, десятикласники – з 12. Через перевірку знань в дітей, батьків і вчителів виникає чимало запитань: до прикладу чому за збірники тестів доводиться платити, чому в завданнях є помилки та чи є сенс перевіряти школярів ще раз, наприкінці минулого навчального року діти вже складали підсумкову атестацію.

Десятикласники Тернопільського навчально-виховного комплексу школа-ліцей №6 вже здали тести з української мови, історії, геометрії та біології. Особливих труднощів із завданнями у них не виникає. Проте школярі не розуміють для чого їх знову перевіряють, не так давно вони здавали підсумкову атестацію. Та й оцінок за міністерські тести не ставлять.

Микола Пастух, десятикласник Тернопільського навчально-виховного комплексу школа-ліцей №6: "Ці моніторинги не є дуже доцільними. Вони на загальну картину навчання не впливають. Ті оцінки нікому не потрібні, бо вони не йдуть ні в атестат, ні в журнал. Якщо повчити, те все повторити, то завдання не є складні. Але попадаються такі завдання, які мають в собі підлог, попадаються такі слова, з якими ми не стикалися в підручниках, такі слова незнайомі і вони трохи збивають з пантелику".

Олена Купецька, десятикласниця Тернопільського навчально-виховного комплексу школа-ліцей №6: "Якщо батьки захочуть взнати рівень своєї дитини, вони можуть просто прийти в школу і глянути в журнал і побачити. Це не показує рівень знань. Ці оцінки нікуди не виставляються і нікуди не йдуть".

Чи покаже міністерська перевірка реальну картину якості освіти невідомо, бо завдання школярі знають ще до початку тестування – за два дні до проведення контрольної оголошують чотири варіанти, які учні  виконуватимуть.

Дмитро Смолин, десятикласник Тернопільського навчально-виховного комплексу школа-ліцей №6: "На мою думку, проводити такі моніторинги недоцільно, бо завдання не є складні. Дуже багато дітей можуть знайти відповіді в інтернеті. Нас тим більше попереджають про варіанти, які будуть. Тому ми наперед знаємо, які відповіді наперед треба краще вивчити, це досить погано. Я вважаю, якщо б такий моніторинг був несподіваний, щоб нам принесли і ми не знали завдання і варіанти відповідей, це була б краща перевірка наших знань".

Олександр Остапчук, директор Тернопільського навчально-виховного комплексу школа-ліцей №6: "Кінцевої мети ми практично не знаємо. Буде дана оцінка, оскільки моніторинг мають відслідкувати і потім робити певні поправки, така мета моніторингу. Ми не знаємо, які будуть поправки і які висновки з цього . Чи до зовнішнього незалежного оцінювання чи взагалі ми про це не забудемо. Але наказ є наказ і ми змушені його виконувати. Тут багато запитань, що можна було підніматися, цього не виконувати, але на превеликий жаль ми цього не зробили через те, що таке законодавство в нас і ми виконуємо цю вказівку".

Перевірка знань п'ятикласників та десятикласників не лише відволікає учнів від навчального процесу, у вчителів займає додатковий час, а й додає клопотів батькам. За збірники з тестами доводиться платити, за кожен по 7-8 гривень. П'ятикласнику моніторинг обійдеться у 35 гривень, а десятикласнику – майже у 100. Завдання також можна видрукувати з  сайту Міністерства освіти та науки. Проте не кожна школа має для цього необхідну техніку та можливість. Учням Тернопільського навчально-виховного комплексу школа-ліцей №6 пощастило, збірники їм видруковують вчителі, тому за перевірку знань їх батьки не платять.

Олександр Остапчук, директор Тернопільського навчально-виховного комплексу школа-ліцей №6: "Для міських шкіл, які мають комп'ютерну техніку це не складно. Мене дивує ситуація в селах. Якби там не було, ми нічого не говоримо про рівень освіти, яку діти здобувають в сільських школах, там прекрасні вчителі, гарні, здібні діти, але можливості в них менші. Ми можемо гуртом об'єднатися і купити копіювальну техніку, для нас не є складно  роздрукувати. А вони напевно змушені купувати".

Перевірка знань учнів 5 і 10 класів триватиме до 12 грудня.