додому суспільство Як виграти “Зелену карту” та не стати жертвою шахраїв – поради спеціалістів

Як виграти “Зелену карту” та не стати жертвою шахраїв – поради спеціалістів

613

1 жовтня починається реєстрація у лотереї "Грін Кард" на 2015-й рік. Щороку можливістю легально жити і працювати у Сполучених Штатах Америки завдяки зеленій карті користуються десятки тисяч українців. Представники Консульського Відділу Посольства США нагадують, як і де можна заповнити анкету для участі у лотереї і застерігають від махінацій, в які часто потрапляють охочі емігрувати.

Зелена карта не забезпечує ні роботою, ані житлом. Але навіть попри це щороку українці отримують 55 тисяч віз і виїжджають на постійне місце проживання у Сполучені Штати Америки. І це лише частина заяв, які задовільняють. Відхиляють ще більше, кажуть працівників Консульського Відділу Посольства США. Емігранти отримують рівні з американцями права, окрім права голосу на виборах, а при бажанні і громадянство. Українці мають всі шанси отримати "Грін Кард", бо наша країна не відноситься до країн з високим рівнем еміграції. Маєте бажання і шкільний диплом? Залишається найважливіше –  правильно заповнити анкету для участі в лотереї на офіційному сайті.

Александра Еванс, представник Консульського Відділу Посольства США: "Подати заявку можна на сайті www.dvlottery.state.gov
Це ЄДИНИЙ сайт, на якому можна зареєструватися для участі. В інтернеті поширені інші сайти, які пропонують це зробити. Проте вони розроблені лише для того, щоб вкрасти вашу персональну інформацію і використовувати її у власних цілях".

Зареєструватись можна лише раз. Якщо створите кілька анкет – вас дискваліфікують. Чимало анкет відхиляють саме через помилки, тому фахівці наголошують, вся інформація має бути достовірною і точною. В анкеті, окрім власних, слід обов'язково вказати дані про чоловіка чи дружину та дітей, віком до двадцяти одного року. Крім цього слід завантажити невідредаговані фото всіх членів сім'ї. Ідеальний варіант – заповнювати анкету самостійно.

Для цього розробили детальну інструкцію українською та російською мовами, яку можна знайти на сайті. Проте часто люди звертаються за допомогою до друзів, знайомих, перекладачів чи агенцій. У платі за переклад нічого поганого немає, каже Александра Еванс. Проте послуги інших – це підгрунтя для шантажу.

Александра Еванс, представник Консульського Відділу Посольства США: "Крім номеру підтвердження, який видає система, вам потрібно обов'язково зазначити адресу вашої електронної скриньки. Наголошуємо на тому, що це має бути обов'язково ВАША електронна скринька, оскільки далі, під час розіграшу лотереї і в разі вашого виграшу подальші інструкції про те, що робити, вишлють саме на цю електронну адресу. Якщо е-мейл буде не ваш, то цю важливу інформацію отримає хтось інший. І ви можете пропустити дату інтерв'ю в посольстві і надалі не брати участі у лотереї".

За код підтвердження чи дату співбесіди у Посольстві посередники можуть вимагати гроші. Тому навіть якщо не заповнюєте анкету самостійно, обов'язково перевірте її. Заявку на участь у лотереї можна подати з 1 жовтня до 2 листопада цього року.