додому суспільство Як тернополянам вберегтись від шахрайства? Поради правоохоронців.

Як тернополянам вберегтись від шахрайства? Поради правоохоронців.

926

шахрайствоЗаяви від мешканців області про те, що їх ошукали чи спробували видурити готівку телефонні аферисти, надходять до райвідділів міліції майже щодня.

Зловмисники у спробах розжитися на легкі гроші продовжують телефонувати своїм жертвам і, представляючись співробітниками правоохоронних органів, вимагають у них гроші за звільнення рідних від кримінальної відповідальності.

Зважаючи на чималу кількість таких телефонних афер, правоохоронці й надалі активно проводять профілактичну роботу.

58-річна мешканка Монастириська завдяки обізнаності про телефонні шахрайства з газети та радіо, одразу припинила спроби аферистів виманити у неї гроші. Вночі до неї зателефонував невідомий чоловік та, представившись міліціонером, став вимагати 20 тисяч гривень за не притягнення до відповідальності її сина. Однак жінка не запанікувала, а стала випитувати у якому райвідділі знаходиться її син, як його звати та заявила, що зазателефонує родичу сама. Дзвінок одразу обірвався, а жінка поспішила повідомити про аферистів правоохоронців.

Ще одна мешканка Бучача на вимогу псведоміліціонерів заплатити кошти для допомоги сину, одразу дала відсіч шахраям, заявивши, що добре знає про такі афери і ніяких грошей аферисти від неї не отримають. Поставивши слухавку, жінка сама зателефонувала сину та в міліцію.

Аби й надалі убезпечити себе від подібних шахрайських дій, працівники міліції радять дотримуватись наступних рекомендацій:

– не поспішайте панікувати та готувати гроші, тверезо оцініть почуту інформацію, як правило, у ній багато неточностей;
– у першу чергу самостійно чи за допомогою присутніх біля вас близьких людей зателефонуйте своєму родичу та переконайтеся, що з ним усе гаразд;
– з’ясуйте особисті дані людини, яка вам телефонує (прізвище, звання, де працює), у якому саме райвідділі знаходиться ваш родич, що і де він скоїв;
– обов’язково передзвоніть в міліцію, щоб пересвідчитись у достовірності інформації;
– у жодному випадку не повідомляйте незнайомцям свої реквізити банківських
карток, паспортні данні захисний код карток;
– обов’язково зателефонуйте до міліції та повідомте про шахраїв міліціонерів.

Також попередьте своїх родичів та знайомих про можливі випадки шахрайства. Переконайте їх в жодному випадку не довіряти незнайомим людям, а тим більше, не віддавати і не перераховувати нікому гроші.