додому Головні Як святкують Різдво у різних країнах світу

Як святкують Різдво у різних країнах світу

9536
rozhdestvenskaya-1Різдво — це найпопулярніше і найкрасивіше свято. Оскільки всі люблять смачно перекусити, незалежно від національності, в кожній країні це свято знамените своїми традиційними наїдками. Тож пропонуємо Вам довідатись як святкують Різдво у різних країнах світу.

Німеччина.
Різдво в Германії — свято сімейне. Сім’я повинна неодмінно зібратися за святковим столом. Цього дня відбувається церемонія обміну подарунками, яка навіть має свою назву — Бешерунг.
Італія
На різдвяний стіл італійцілюблять подавати вугрів. А маленькі італійці чекають подарунків від жінки Діда Морозу, хоч і не зовсім Снігуроньки, яку звуть Ла Бефана.
Франція
На Різдво французи ставлять у вітринах, в будинках зображення сцен народження Христа: з яслами, янголятами і маленькими ляльковими глиняними чоловічками, що зображають немовлят.
Великобританія
У цій країні, де понад усе цінують традиції, неодмінним атрибутом свята є коротка промова королеви, яку вона вимовляє відразу після різдвяного обіду. Перед тим, як зібратися за святковим столом, вся сім’я йде в церкву. У Великобританії в другий день Різдва наголошується день Святого Стефана, коли розкривають спеціальні ящики для пожертвувань і роздають їх вміст тим, що мають потребу.
США
Американці неодмінно наряджають ялинки, співають різдвяні гімни, подають до столу традиційну індичку. На різдво американці зазвичай п’ють яєчний-винний напій (типу коктейля) з вершками.
Фінляндія
Сам Санта-Клаус живе саме тут, в снігах фінської Лапландії. Рішенням ООН з 1984 року Лапландія офіційно проголошена “Землею Діда Морозу”. В день Різдва вся сім’я вранці прикрашає ялинку і будинок, вдень багато хто йде в храми, а потім — в кохану кожним фінном сауну. Увечері, чисті і відпарені, всі збираються за святковим столом. Головний різдвяний напій — глінтвейн. Традиційне різдвяне блюдо — особливим способом приготована і запечена шинка. До неї подається морквяна або рисова каша, причому з секретом. Тому, в чиїй тарілці опиниться один-єдиний мигдалевий горішок, цілий рік везтиме абсолютно у всьому.
Швеція
У Швеції на Різдво Святій Люсії також відводиться почесне місце. Її ще називають Королевою Світла, тому що це саме вона надягала корону із засвіченими свічками, коли носила їжу гнаним християнам, які були вимушені ховатися в темних підземних печерах. Різдво по-шведськи триває цілий місяць: з 13 грудня по 13 січня. І так ось вже тисячу років. Подарунків всі чекають від різдвяного гнома, трохи схожого на “нашого” домовика, який живе в підпіллі кожного шведського будинку.
Китай і Японія
Ті, хто потрапляють на Різдво до Китаю, помічають, перш за все “Дерева Світла” — аналог нашій ялиночки. Вони прикрашені по-східному яскравими і вишуканими ліхтариками, квітами, гірляндами. Ці ж прикраси китайські християни використовують в святковому убранні своїх будинків. А традиційне різдвяне меню японців — рис, боби, гриби і бамбук. І, звичайно, улюблений веселий напій саке. Ще на Різдво японці біля своїх будинків розвішують на високих жердинах пучки соломи і підпалюють їх, щоб відлякати злих духів. У Китаї Новий рік наголошується не відразу після Різдва, а за Східним календарем, в кінці січня – початку лютого. Основна відмінність китайської новорічної традиції — поклоніння предкам. Їх портрети належить розвішувати в кімнаті, де проходить свято.
Росія
Різдвяним ранком всією сім’єю належало відвідати церкву. Увечері всі збиралися за столом, на який виставляли кутю (вівсяний кисіль). Під час вечері господар відчиняв двері або вікно і запрошував мороз покуштувати куті, щоб вмилостивити його, і тоді заморозком навесні не поб’є яровий хліб, капусту і огірки. Не можна було цього дня робити важку і брудну роботу, віддавати борги, щоб не робити цього аж рік. Зате належало одягатися у все нове і навіть багато разів переодягатися, щоб увесь рік бути з обновами.
Україна
Починають святкувати Різдво Христове в ніч з 6-го на 7 січня. Напередодні — 6 січня — кожна християнська родина збирається за столом до Святої вечері, а господиня дому готує 12 пісних страв, які символізують 12 апостолів Ісуса Христа. Святвечір, або сочевник, отримав назву від сочиво — ритуальної страви, обов’язкової для цього вечора.Раніше вважалося, що чим багатший кутя, тим багатшим буде врожай в новому році. Кутя буває різною: пшеничної, рисової, ячмінної і з різними наповнювачами. Зерно — символ воскреслої життя, мед — символ солодкого життя і благополучного побуту, мак символізує багатство.
Інші страви мають бути пісні: без мяса, молока, яєць та жиру. Тільки на олії. Так, на Різдво крутять голубці з пшоном, готують заливну рибу, вінегрет, корейську моркву, салат із квашеної чи свіжої капусти, тушкують капусту з грибами, варять картоплю або кашу, квасолю, ліплять вареники з капустою, грибами, картоплею, вишнею, маком та грушками, готують грибну і рибну юшку, смажать гриби з цибулею.
У Різдвяний святвечір не прийнято було їсти до першої зірки — на згадку про зірку віфлєємську. У церквах у вечірній час йшла урочиста служба, а ті, що не пішли на богослужіння готувалися до сходу зірки вдома. У селянських сім’ях в очікуванні зірки всі разом читали вечірню молитву, старші розповідали дітям про народження Ісуса Хріста, про волхвів, дари, та пастухів.кінці січня – початку лютого. Основна відмінність китайської новорічної традиції Росія Різдвяним ранком всією сім’єю належало відвідати церкву.