додому надзвичайне Як не стати жертвою шахрайства із електронними грішми?

Як не стати жертвою шахрайства із електронними грішми?

867

vlcsnap-2015-11-30-18h15m24s276173 факти шахрайства із електронними грішми зареєструвала поліція Тернопільщини у цьому році. У такий спосіб мешканці області втратили більше 3 мільйонів гривень. Найбільше серед потерпілих – клієнти “Приватбанку”. Поліція пояснює, що такі злочини розслідувати дуже складно. Працівники банків запевняють, що зі свого боку захищають інтереси вкладників. Та і правоохоронці, і банкіри застерігають людей буди пильними і не дозволити шахраям ввести себе в оману.

Підробка банківських карток, установлення спеціального обладнання на банкомати з метою вилучення або затримання грошей та отримання конфеденційної інформації щодо номера чи пін-кода вашої картки – найпоширеніші види шахрайства, які дозволяють злочинцям видурити чималі гроші. До прикладу максимальна сума, яку шахраї змусили зняти з банківської картки одну з тернополянок, 110 тисяч гривень. І працівники банку і поліція просять людей не бути безпечними. Аби не втратити гроші, пам’ятайте кілька головних правил. Не залишайте свою картку без нагляду, не передавайте її нікому, не розголошуйте своїх особистих даних, якщо до вас зателефонували, представившись працівником банку, не поспішайте відповідати на запитання, краще самі зателефонуйте в банк і перевірте правдивість інформації.

– Сам “Приватбанк” приділяє велику увагу по забезпеченню збереження майна, коштів своїх вкладників. Справа в тому, що служба безпеки у нас найбільш чисельна і на нас лежать функції по взаємодії із працівниками поліції під час виявлення тих чи інших шахрайських діянь. Наша задача полягає в тому, щоб заблокувати картки, які опинились у розпорядженні злочинців. І, відповідно, надати всю інформацію, яка є стосовно злочинців, в поліцію для ефективних розслідувань злочинних діянь, – розповідає заступник керівника Департаменту безпеки Прикарпатського регіонального управління ПриватБанку Анатолій Сівчук.

Поліцейські пояснюють, злочини, пов’язані з телефонним шахрайством та електронними грішми дуже важко розслідувати. До всіх ошуканих у такий спосіб мешканців Тернопільщини, телефонували зі Сходу України. Майже неможливо знайти та затримати людину, яка телефонувала. Якщо ж з вашої картки гроші таки зникли, терміново телефонуйте до банку та у поліцію. Якщо до вас телефонують незнайомі і намагаються змусити вас за щось заплатити, дослухайтесь до порад поліцейського психолога.

– Навчіться завжди говорити ні. Перше. Друге. В екстримальних ситуаціях потрібно перевести подих. Заспокоїтись і обдумати ті слова, які нам намагаються нав’язати. Далі. Максимально відверто, щиро і детально спілкуйтесь про методи шахрайства з рідними, особливо з дітьми та людьми старшого віку. Ніколи не треба вірити в те, що є якісь добрі люди, які хочуть зробити нам краще, будь-яке завоювання аудиторії шахраями пов’язане тільки з власним збагаченням. Ніхто нікому задурно, просто так, краще робити не буде, – каже юрист-психолог Михайло Козюк.