додому благоустрій Виконком Тернопільської міськради визначив, хто виконуватиме послуги водопостачання та водовідведення в багатоквартирних...

Виконком Тернопільської міськради визначив, хто виконуватиме послуги водопостачання та водовідведення в багатоквартирних будинках

508

Крапки над "і" в трикутнику "мешканці – балансоутримувач будинку – водоканал". Виконком Тернопільської міськради чітко визначив, хто надаватиме послуги водопостачання та водовідведення в багатоквартирних будинках міста. Рішення вступило в дію з початку цього року.

Вся вода, яку подають в багатоповерховий будинок, обов'язково повинна обліковуватися і бути оплаченою. Саме тому виконком міської ради, комунальним підприємством якої і є "Тернопільводоканал", чітко визначив виконавця цих послуг для міських багатоповерхівок.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Згідно цього рішення, яке вже прийняте виконкомом наприкінці минулого року, не робиться суттєвих змін, але чітко прописується, хто за що відповідає. Тобто функції виконавця послуг централізованого водопостачання і водовідведення в багатоквартирних будинках розподілені між житлово-експлуатаційними організаціями, тобто балансоутримувачами цих будинків, які відповідають за технічне обслуговування систем внутрішньобудинкового водопостачання і водовідведення і між "Тернопільводоканалом", який зокрема здійснює абонентське обслуговування, і аварійне, в той період, коли не працюють представники жеків".

Сам житловий фонд міста поділили на збудований до 1996 року і пізніше. Саме цього року Кабінет міністрів України прийняв постанову про обов'язкове обладнання будинків квартирними та загальнобудинковими лічильниками. Щодо старіших будівель, тобто зведених до 1996-го року, то вони відносяться до комунального житлового фонду, де послуги виконує водоканал чи жек, чи некомунального, де власник будинку може вибирати: виконувати ці послуги самому або визначити виконавця.

Руслан Бурмас, начальник відділу розрахунків населення КП "Тернопільводоканал": "Власник чи балансоутримувач будинку в таких будинках повинен розрахунок вести за всю спожиту воду, згідно показників лічильників, або на підставі тристоронніх договорів, якщо не захоче розраховуватися за всю спожиту воду, він буде мати можливість делегувати функції "Тернопільводоканалу", який буде вести розрахунки з населенням напряму, а власник будинку буде оплачувати різницю по загальнобудинковому лічильнику".

Що стосується новіших будівель, зведених після 1996 року, то тут існує ще один розподіл – збудовані до 2004-го і пізніше.

Руслан Бурмас, начальник відділу розрахунків населення КП "Тернопільводоканал": "З 2004-го року набрав чинності закон України про житлово-комунальні послуги, яким передбачено, що договір в багатоквартирному будинку укладається між мешканцем і балансоутримувачем будинку або уповноваженою ним особою. Тобто, фактично, мешканці не мали б вести розрахунки згідно цього закону з водоканалом".

Не потрібно тепер і письмивих договорів. Послуги надаватимуть на умовах публічних, тобто оприлюднених у ЗМІ, договорах.