додому Новини Вибухові пристрої вивчали тернопільські допризовники

Вибухові пристрої вивчали тернопільські допризовники

1157

vlcsnap-2015-12-16-17h31m00s507Про міни, гранатомети та димові шашки дізнавалися курсанти Тернопільської школи  допризовної підготовки. Відкритий урок організували інструктори військово-патріотичного вишколу “Захисти свій дім”. Вони запросили спеціального експерт, який показав студентам зброю і розповів про її наслідки. Про висновки  слухачів після уроку, дивіться далі.

Вже більше року у Тернополі діє соціальний проект «Дике поле», у рамках якого організатори навчають молодь, як правильно себе поводити зі зброєю. Одним із закладів, куди завітали інструктори, стала Тернопільська школа допризовної підготовки. Під час відкритого уроку курсанти мали змогу побачити вибухонебзпечні пристрої та ознайомитись із їх роботою. Разом зі студентами-хлопцями тут навчається і дівчина Юлія Піщев. Каже, така інформація її не лякає і навчатися неважко.

– Потрібно звертатися у відповідні служби, якщо знаходиш підозрілі предмети. Ніколи не забирати їх і не підходити до них близько. – Ну от ви – дівчинка, вам не важко навчатися між хлопців і чому саме ви зробили такий вибір? – Ні, не важко. Моя родина також зв’язана з військовою службою. Тому мені привичний режим такий, – говорить курсант Тернопільської школи допризовної підготовки Юлія Піщев.

Лекції з культури поводження зі зброєю для курсантів читають з 1 вересня інструктори патріотичного вишколу «Захисти свій дім». На уроки запрошують експертів, воїнів, грають на етнічних барабанах і розповідають про зброю. Таким чином вони хочуть підготувати молоде покоління до захисту Вітчизни та вберегти від наслідків після війни.

– Підготовка вояків , підготовка захисника вітчизни це процес комплексний. Тут є і фізична складова, і тактична, і робота зі зброєю, і психологічна дуже важлива складова. Ми зараз не можемо говорити, що цей урок вирішить усі проблеми, але ця людина, яка буде читати це заняття –  це один з найкращих вибухотехніків України, – говорить координатор проекту “Дике поле ” Микола Більчук

Організатори проекту стверджують, що таке навчання є актуальним і ніяк не може нашкодити дітям, адже програму розробляли рівняючись до світових зразків і консультуючись з психологами. Запевняють, що наступного року будуть продовжувати свою діяльність.