додому суспільство Втілення державних програм будівництва житла на Тернопільщині обговорили фахівці

Втілення державних програм будівництва житла на Тернопільщині обговорили фахівці

490

Державні програми будівництва доступного житла на папері існують, але взяти участь у них можуть не усі охочі мешканці Тернопільщини. А причина – низький рівень доходів громадян. Шляхи вирішення цієї проблеми та ряд інших питань обговорили за круглим столом на тему «Стан будівельної галузі Тернопільщини: проблеми і перспективи». Участь у засіданні взяли керівники будівельних організацій області, архітектори та представники влади.

Державних програм, покликаних допомогти громадянам отримати житло, в Україні започаткували кілька.

Володимир Харченко, начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА: "Створені всі умови для будівництва житла за програмою "30 на 70", створюються всі організаційні передумови для розгортання будівництва житла з викупом, це нова програма. Крім цього, ведеться реалізація програм будівництва житла для молоді. На виконанні в нас є програма будівництва житла для ветеранів війни. Крім того, працює програма "Власний дім" – це підтримка індивідуальних забудівників на селі".

Чи не найактуальнішою є програма будівництва доступного житла, за якою громадяни України можуть отримати іпотечний кредит терміном на п'ятнадцять років під шістнадцять відсотків річних, з яких позичальник платить лише три відсотки, а решту компенсує держава. Така програма діє з минулого року. Та нерідко стримує її широке втілення низький рівень доходів охочих взяти участь у цій програмі. Тому механізм її реалізації варто булоб удосконалити, йшлося під час засідання круглого столу.

Володимир Харченко, начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА: "Для отримання цієї допомоги необхідно заявити певний рівень офіційних доходів людей для того, щоби банки могли вас як такого потенційного клієнта затвердити для фінансування по цій програмі. Вирішення проблеми вбачається в тому, щоби застосовувати систему поруки, коли близькі родичі, або близькі люди можуть виступати поручителями для таких людей і таким чином, маючи недостанні офіційні доходи, сім'я, тим не менш, може заручитись додатковими джерелами і забезпечити свою участь в програмі".

Охочих взяти участь у програмі "Доступне житло" не бракує. За час її дії у “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, де створене «Єдине вікно» і де надають консультації та приймають відповідні документи, звернулось 600 мешканців Тернопільщини. З них кредит отримали лише 40.