додому Новини Вступив у дію закон, який передбачає посилення відповідальності для неплатників аліментів

Вступив у дію закон, який передбачає посилення відповідальності для неплатників аліментів

1028

Вступив у дію закон, який передбачає посилення відповідальності для неплатників аліментів. Від 6 лютого ті особи, які шість місяців не сплачували аліменти, працюватимуть на суспільно-корисних роботах, а заробітна плата йтиме на погашення заборгованості. Якщо ухилятимуться від цього – можуть потрапити за грати. Про це розповіли у Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області.

45 мільйонів гривень сплачених аліментів перераховано на користь 13 мільонів дітей за 2017 рік. Проте, більше тисячі осіб в Тернопільській області не сплачують аліменти понад місяців, про це йдеться у відповідних документах управління державної виконавчої служби. Держслужбовці кажуть, закон, який передбачає посилення відповідальності для неплатників аліментів, допоможе змінити ситуацію.

– Створено публічний реєстр неплатників аліментів. Там ви побачите всіх неплатників аліментів в межах нашої держави. Це дуже гарний закон, дуже потрібний і позитивний. Завдяки ініціативі Мін’юсту, при підтримці Кабінету Міністрів України, Верховної ради, закон пройшов дуже добре, і я впевненний, що в цій галузі, що стосується несплати аліментів, тепер буде повний порядок, – говорить начальник Головного територіального управління юстицій у Тернопільській області Едуард Кольцов.

Якщо платник аліментів не сплачував їх протягом трьох місяців, його заносять у публічний реєстр неплатників аліментів. Якщо порушник не сплачує їх протягом шести місяців – ризикує виконувати суспільно-корисні роботи: підмітати вулиці, косити у парках та інше. Усі гроші, які він заробить, будуть скеровані на погашення боргу по аліментах.

– Встановлено кількість ліміту годин, скільки він має відробити тих суспільно-корисних робіт. Законодавством встановлено від 120 до 240 годин. Крім того, законодавець передбачив в разі того, коли особа ухиляється від таких робіт, адміністративним арештом. Одна доба арешту дорівнює 15 годинам соціальних робіт, – каже заступник начальника ГТУЮ у Тернопільській області з питань державної виконавчої соужби – начальник управління державної виконавчої служби Андрій Хічій.