додому суспільство Вступна кампанія 2013 в Україні досягла екватора

Вступна кампанія 2013 в Україні досягла екватора

642

Вступна кампанія 2013 в Україні досягла екватора. Міністерство освіти і науки виділило для подачі заяв у вищі навчальні заклади місяць, тож прийматимуть їх до 31 липня включно. У кожного абітурієнта є 15 спроб. Документи можна подавати у 5 вищих навчальних закладів на три спеціальності в кожному.

Володимир Данилець живе у Великій Березовиці Тернопільського району. Хлопець у своєму арсеналі має 650 балів зовнішньго незалежного оцінювання.

Володимир Данилець, абітурієнт: "- Взагалі дуже сильно лякали, казали, що буде дуже страшно, але це не так. Здав середньо, але вроді би все нормально.

– Ви розраховуєте на державну форму вступати?

– Думаю, що так".

Володимир каже, готувався сам, а ще – відвідував підготовчі курси в університеті. Усі спроби для вступу хлопець використовувати не буде. Заяви написав на три напрямки навчання у Тернопільському національному економічному університеті.

Володимир Данилець, абітурієнт: "Поступаю лише у цей вуз на комп'ютерну інженерію, програмну інженерію і економіка підприємства. Тільки цей, тільки економічний. Він мені сподобався. Я сюди ходив на курси".

У Тернопільський національний економічний університет абітурієнти, які вступають на перший курс, подали вже більше 7 тисяч заяв, з них 2  тисячі – подані через інтернет.  А от скільки це абітурєнтів сказати у приймальній комісії точно не можуть. За правилами вступу одна людина в межах одного навчального закладу заяви може подати на три спеціальності. У приймальній комісії кажуть: ажіотажу серед вступників немає, черг, відповідно, теж. Однак конкуренція на державні місця чимала. На деяких спеціальностях вишу – це більше 10 людей на одне місце. До подачі заяв, наголошують у приймальній комісії, слід віднестись дуже серйозно. Особливо уважними слід бути абітурієнтам, які користуються пільгами при вступі.

Казимир Возьний, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ: "Тут повинен бути обов'язково належний документальинй супровід. Бо кожен факт має бути підтверджений відповідним типом документу і все це чітко відслідковується. Абітурієнт тут має бути особливо відповідальним.  Представити усі документи, які посвідчують його право на позаконкурсне зарахування. Це зона його особистих інтересів".

Абітурієнт може самостійно відслідковувати своє місце у рейтингу на вступ. Для цього існує система "Конкурс", доступна для усіх користувачів інтернету. Загалом, наголошують у ТНЕУ, якість підготовки абітурієнтів щороку зростає. Легше працюється тепер і приймальній комісії.

Андрій Крисоватий, ректор ТНЕУ: "Усі зведення здійснює міністерство на основі загальної бази. Це є дуже прозора система, бо кожен абітурієнт вправі зайти в електронну базу  і побачити, який він у рейтингу, яка його загальна кількість балів у порівнянні з іншими абітурієнтами. Це все дає можливість більш прозоро, більше мати інформації і легше відслідковувати процес зарахування його до вищого навчального закладу".