додому здоров'я Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування триває

Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування триває

695

Заходи, пов'язані з ним, почались у Тернополі ще з понеділка, 29 липня і триватимуть до середи, 7 серпня. Про користь грудного молока для здоров'я дитини лікарі та мами з досвідом розповідають упродовж тижня на різноманітних семінарах і зустрічах. Чи насправді таке корисне грудне молоко для малюків і які існують міфи про грудне вигодовування, дивіться у нашому наступному сюжеті.

Лікар акушер-гінеколог Іванна Наконечна проводить лекцію на тему "Грудне вигодовування. Підтримка мам". Вагітні з цікавістю слухають, адже найчастіше саме на таких лекціях майбутні матері дізнаються про найважливіше. Тут розвіюють найпоширеніші міфи щодо вигодовування грудьми. А їх, як виявилось, не бракує. Міф перший. Якщо малюка часто прикладати до грудей, то молока буде вироблятись мало. Міф другий. Аби молоко встигало прибувати, необхідні довгі проміжки між годуваннями. Міф третій. Якщо малюк погано додає у вазі, значить молоко не має потрібної поживності. Міф четвертий. Якщо дитині виповнився рік, годувати грудним молоком необхідності нема. Міф п'ятий. Сучасні замінники грудного молока мають такий же склад і такі ж корисні, як і грудне молоко. Іванна Наконечна вже впродовж кількох років робить усе, аби вагітні в ці міфи не вірили.

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Як в жінки формується молоко? З того, що вона з'їла, тобто оце от сріввідношення білків, жирів, вуглеводів буде відносно того, що вона їла, а коли ми годуєм сумішшю дитинку, в неї завжди буде одинакова пропорція – білки, жири, вуглеводи. Тобто, це все рівно, що ви от полюбляєте їсти якусь страву і ви її їсьте щодня протягом цілого дня і так стільки місяців, скільки буде дитинка годуватись штучним годуванням, а годуючись грудьми вона постійно буде отримувати нову за складом їжу. Молоко ніби те саме, але склад його щоразу буде іншим".

Халва і згущене молоко – продукти, що сприяють збільшенню кількості молока у матері, яка годує. Це ще один поширений міф, каже Іванна Наконечна. Окрім зайвих кілограмів, у мами нічого не прибуває, а дитині від халви і згущеного молока користі ніякої. Натомість жінки часто обмежують себе у їжі, яка є справді корисною та необхідною.

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Є продукти, на які роблять такий акцент, що там червоні не можна їсти, кісткові не можна їсти. Зараз літо і багато жінок себе безпідставно обмежують в тих продуктах і ще раз наголошу, що більшість – це безпідставно йде обмеження, адже ми наголосимо, що молочко утворюється з крові, в кишечнику всмокталося в коровотік і вже з тих компонентів, які є в крові. Коли дитинка була в утробі, ми ж не думали, як там в неї реакція проявиться на те, що ми з'їли вишню, полуницю. Якщо ми їли ці продукти в період вагітності, то вони мали би бути для дитинки такими ж фізіологічними, коли вона годується грудьми".

Аби повністю убезпечити себе і малюка від алергії, Іванна Наконечна радить вранці з'їсти, на вашу думку, небезпечну їжу, але небагато, і почекати вісім годин. Як правило, за цей час алергія, якщо вона є, мала б проявитись. А загалом заходи в рамках Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування відбуваються не тільки в школі материнства, що при другій міській лікарні Тернополя, а й по всьому місту.

Ольга Сидорчук, заступник головного лікаря з дитинства і пологової допомоги Тернопільської комунальної міської лікарні №2: "Буде і в школі щасливого материнства святої Анни в дитячій поліклініці на Федковича, будуть і проводитися в дитячих магазинах різних, також будуть різні акції на підтримку грудного вигодовування із залученням мам, які успішно пройшли оцей весь шлях грудного вигодовування".