додому Новини Всесвітній день біженців: історія тернополянки, яка виїхала в Швецію

Всесвітній день біженців: історія тернополянки, яка виїхала в Швецію

597

Щороку 20 червня в усьому світі відзначається День біженців. Ця дата покликана привернути увагу громадськості до проблем і викликів, з якими стикаються люди, які за певних обставин вимушені були покинути рідні домівки.

Вже другий рік поспіль 20 червня особливу увагу світ приділяє біженцям з України, які шукають безпеки і захисту від ворожих снарядів та ракет за кордоном. В ООН підрахували, що станом на 6 червня 2023 року в Європі зареєструвалися близько 6 мільйонів біженців з України. Більшість країн світу продовжує допомагати біженцям з України та надає прихисток.

Наша наступна історія про мешканку Тернопільщини Валерію Лагодович. Дівчина після 24 лютого виїхала в Швецію. Вже там намагалась облаштувати своє життя в незнайомій країні, пристосуватися до скандинавських реалій. Аби залагодити особисті справи, Валерія на кілька днів приїхала до Тернополя. Про те, як підтримують шведи українців та допомагають адаптуватися в новій країні розповіла нашій Юлії Пацкаль.

Тернополянка Валерія Лагодович після 24 лютого вимушено переїхала разом із сім’єю в Швецію. Зізнається, спочатку виїжджати не планували. У перші дні повномаштабного вторгнення перебралися до бабусі у село, бо так – спокійніше. Вже там дівчина почала волонтерити та очолила місцевий благодійний пункт. Проте постійні тривоги та невтішні новини негативно вливали на сестру Валерії. Тож згодом вирішили тимчасово виїхати за кордон.

Через деякий час сім’я Валерії перебралась до Стокгольма. Дівчина каже, одним з найважчих завдань було оформити необхідні документи. Проте в цьому допомагали самі шведи.

Зізнається, на допомогу, яку надає Швеція українським біженцям, можна прожити. Шведи допомагають житлом, одягом та речами першої необхідності, а влада і до сьогодні гарантує грошову допомогу, безоплатний проїзд в транспорті та інші соціальні пільги.

У Швеції вже більше року щосуботи та неділі відбуваються мітинги у підтримку України. До таких акцій долучаються десятки іноземців, аби привернути світову увагу до війни, яку розпочала росія. На вулицях міст Швеції майоріють прапори, а волонтери збирають гуманітарну допомогу та гроші для українців.

Аби якось віддячити шведам за їхню підтримку, Валерія знайомить їх з традиціями та культурою України. На Великодні свята гостила пасками, а на Різдво – кутею. Каже, що найбільше шведи тішаться досягненнями наших Збройних сил.