додому благоустрій Вперше за останні 40 років у Тернополі беруться за очищення ставу

Вперше за останні 40 років у Тернополі беруться за очищення ставу

1084

Вперше за останні 40  років у Тернополі беруться за очищення ставу. Адже, якщо не втрутитись, вмираючу водойму можна втратити, кажуть фахівці. Вже розроблена відповідна програма і розпочались підготовчі роботи.

Тернопільський став – у смітті. Сніг зійшов та оголив десятки пляшок – пластикових та скляних, обгортки від продуктів, шматки дерева, каміння та паперу. Оскільки лід скресає, прибирати звідти відходи небезпечно. Тож, коли крига зникне, усе сміття піде під воду.

Цього року головну водойму Тернополя чи не вперше за останні сорок років планують очистити. Адже, за оцінками екологів, він через багато різноманітних факторів, опинився у фазі вмирання. Тож, якщо не втрутитись, став заболотиться та зникне. Завдяки співпраці з біологами, екологами, інженерами та польськими колегами, каже влада міста, вдалось розробити якісну програму очищення озера. Вона розрахована мінімум на 2 роки.

– Заплановано декілька ділянок для очищення. Разом з тим, згідно прийнятої в грудні програми розвитку водосховища “Тернопільський став”, заплановано реконструкцію двох вловлювачів нафтопродуктів. І також працюєм над тим, щоб все ж таки, вирішити питання очистки стоків, – розповідає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Наразі вже готується проектно-кошторисна документація, заплановано провести понад 1000 різноманітних аналізів в різних частинах водойми, аби отримати повну картину його екології.

– В нас виділено кошти на проектні роботи – порядка 300 тисяч гривень. І також виділено кошти на реконструкцію нафтовловлювачів – це понад мільйон гривень, – каже Леонід Бицюра.

Серед запланованих робіт також біологічне балансування екології озера.

– Доселення відповідного виду бактерій, водорослей, також відповідних видів риб. А також вирішення проблеми відсутності належної циркуляції верхніх і нижніх пластів, шарів води. Тільки закупівля відповідних бактерій, які би могли збалансувати сіро-зелені водорослі, це мільйон гривень на наше ціле озеро, – говорить Леонід Бицюра.

Окрім очищення ставу у мерії сподіваються і на оновлення його карти з прив’язкою до GPS-координат. Адже найновіші, які мають, виготовлені ще у 70-80-х роках та лише приблизно зображають водойму.