Водоканали України – єднайтесь. До цього закликає Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "Укрводоканалекологія". Сьогодні її керівник відвідав Тернопільський водоканал. Разом з ним на День відкритих дверей комунального підприємства приїхали представники понад 20 водопровідно-каналізаційних підприємств Тернопільщини. Обговорювали актуальні і спільні для всіх проблеми галузі: очищення каналізаційних стоків, модернізацію систем водопостачання та водовідведення.
Село, містечко чи обласний центр, цілодобово отримувати якісну воду хочуть усі. От тільки утримувати саме водопровідно-каналізаційне господарство в малих і великих населених пунктах не однаково легко.
– Великі Бірки. 630 душ вони обслуговують. Це дуже мало. І дуже складно таку кількість обслуговувати. Одна справа, якщо мільйон. Тоді знаєш, куди інвестуєш. Звідти ж не візьмеш таких коштів. Тому там і тарифи найвищі, бо насоси треба тримати що на 2 особи, що на мільйон, – розповідає в. о. президента Української Асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "Укрводоканалекологія" Юрій Жерліцин.
І гроші в малі підприємства вкладати нізвідки, і проблеми їх окремо вирішувати затратно. Асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "Укрводоканалекологія" пропонує таким об'єднатись. Тоді і спільні проблеми вирішувати легше, і інвестиції об'єднанню отримати простіше.
– На сьогодні водоканал з якогось невеличкого містечка чи селища навряд чи може претендувати на отримання якоїсь серйозної інвестиції чи позики від серйозних фінансових структур. Коли вони виступають на рівні організованого суб'єкта на рівні регіону, ця ймовірність набагато вища і є можливість залучити кошти для вирішення проблем, – говорить директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма.
"Тернопільводоканал" і власним досвідом ділитись і допомогти готовий. На День відкритих дверей сюди з'їхались представники понад двадцяти водопровідно-каналізаційних підприємств Тернопільщини. Спочатку на екскурсію об'єктами комунального підприємства, далі – обговорити актуальні і спільні для всіх проблеми галузі: очищення каналізаційних стоків, модернізацію систем водопостачання та водовідведення, що і підприємства працювали раціонально, і населення не страждало. Зараз борги за воду в області – понад 12 мільйонів гривень. Майже 70% з них – це борги населення.
– Є такі населені пункти, як Гусятин, Хоростків, де вже неможливо піднімати тарифи. Тобто для того, щоб здешевити вартість наданих послуг споживачам, необхідні заходи щодо економічності насосів, обладнання, яке забезпечує надання цієї послуги, – каже начальник управління ЖКГ Тернопільської ОДА Марія Степанова.
Організатори сподіваються, такі зустрічі матимуть практичну користь, тому планують проводити їх раз у квартал.