додому Головні Вісім посадовців з Тернопільщини подали недостовірну інформацію у електронних деклараціях, або ж...

Вісім посадовців з Тернопільщини подали недостовірну інформацію у електронних деклараціях, або ж не заповнили їх взагалі

830

8 кримінальних проваджень порушено проти посадових осіб, які подали недостовірну інформацію у електронних деклараціях, або ж не заповнили їх взагалі. За результатами спільних перевірок прокуратурою та правоохоронними органами області розпочато досудове розслідування. Про результати кампанії електронного декларування, серед іншого, йшлось на прес-конференції в прокуратурі Тернопільської області.

Від початку цього року прокуратурою та іншими уповноваженими органами було виявлено 8 фактів порушення посадовцями вимог фінансового контролю. 6 з них не заповнили декларації взагалі, двоє подали неправдиву інформацію. Неправдивими відомостями вважається приховані доходи, або майно на суму понад 250 прожиткових мінімумів, повідомляють у прокуратурі.

– Одним із заступників керівників державного підприємства не задекларував власного будинку і земельної ділянки, в будинку він проживає. Орієнтовна вартість цього майна – близько півтора мільйона гривень. За результатами цього опрацювання і декларації проведеної спільно з органами поліції, внесено відомості, проводиться розслідування за статтею 366 Кримінального кодексу України, – розповідає заступник прокурора Тернопільської області Олег Галицький.

Випадків, коли декларанти вказували у деклараціях недостовірні дані – безліч, каже Олег Галицький. Також було викрито факти порушення посадовцями райдержадміністрацій та інших державних органів законодавства при здійсненні державних закупівель. Нерідкісні випадки – виділення землі незаконним способом, кажуть у прокуратурі.

– Щодо виявлення адміністративних правопорушень у сфері конфлікту інтересів в діях депутатів місцевих рад. Аналізуючи протоколи, які складені, це реально набирає такого загрозливого ефекту, коли депутати голосують масово за виділення земельних ділянок. Ми говорим про те, що так, кожна особа має право на земельну ділянку певної категорії на отримання безоплатно, але, повірте, я глибоко сумніваюся, що коли ми з вами звернемся в будь-яку сільську раду, нам нададуть земельну ділянку, – каже начальник відділу прокуратури Тернопільської області Наталія Штурма.

З метою об’єднання зусиль правоохоронних органів та громадськості, спрямованих на боротьбу з корупцією, а також іншими правопорушеннями, вчиненими представниками влади та органів місцевого самоврядування, прокуратура співпрацює з громадськими об’єднаннями антикорупційного спрямування. Одним із них є Всеукраїнський рух проти політичної корупції “Під контролем”, який розпочав свою діяльність у травні 2016 року.

– За цей рік загалом по Україні представниками нашої коаліції було скеровано 375 різного роду кейсів, або справ. Ці кейси скеровувались переважно в справах щодо корупції в конфлікті інтересів чиновників, або осіб, уповноважених на виконання функцій держави ,або е були кейси, які стосувались порушень державних закупівель та розподілу бюджетних коштів, або порушення, які стосувались неналежного декларування чиновниками своїх статків, або заощаджень, – каже координатор Всеукраїнського Руху проти політичної корупції “Під контролем” Мирослав Сімка.

В результаті співпраці прокуратури та Всеукраїнського Руху проти політичної корупції “Під контролем” вдалось досягти певних результатів, каже Мирослав Сімка. Зокрема, по Україні – це 5 обвинувальних вироків судів щодо правопорушників, 39 особам повідомлено про вчинення правопорушень, також своєї черги чекають 20 обвинувальних актів, які скеровані до суду.