Вісім громад Тернопільщини отримали обладнання для нових консультаційних пунктів для бізнесу. Цей проєкт має на меті зробити послуги Міністерства соціальної політики більш доступними для мешканців нашого краю. Кожен з восьми населених пунктів отримав комплект комп’ютерної техніки та меблі для працівника й відвідувачів. Це дозволить їм надавати якісні консультації з питань створення та розвитку власного бізнесу.
Білобожницька громада Чортківського району об’єднує 18 населених пунктів, а це понад 10 тисяч населення. Тут у грудні 2022 року запрацював центр надання адміністративних послуг. А тепер у ньому та ще семи семи громадах надаватимуть інформаційно-консультаційні послуги для бізнесу. Усі вони отримали комплект комп’ютерної техніки та меблі для працівника й відвідувачів, що дозволить надавати якісні консультації з питань створення та розвитку власного бізнесу.
“Білобожницька громада – це сільська громада. Тобто нема центру міського, і відповідно для людей сільських завжди інформація важкодоступна. Тому таке відкриття – це є важливо. А те, що партнери допомогають із закупівлею обладнання – це полегшить покрити видатки із місцевого бюджету”, – зазначив Віктор Шепета, голова Білобожницької громади Чортківського району.
Проєкт фінансується урядом Швеції, впроваджується програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні.
“Проект має декілька складових і спрямований на вирішення проблем, які існують в регіонах, у тому числі – ті, що пов’язані з війною, що триває, переміщеним населенням, інтеграцією ВПО, інтеграцією релокованого бізнесу. Але також і допомогою населенню, яке постраждало внаслідок війни. Також бізнесам місцевим”, – розповів Мустафа Саіт-Аметов, керівник програми регіонального розвитку ПРООН в Україні.
У 42 громадах Тернопільщини вже є інформаційно-консультативні пункти. У них навчають, як започаткувати бізнес, як отримати грантову допомогу тощо.
“Упродовж цього року надано мережею 2,5 тисячі консультацій. Теж пишуться бізнес-плани. Установчі документи готуються, проводяться консультації, навіть через Дію реєструються, хто не може забезпечити на місці. І супроводжують людину, котра хоче започаткувати бізнес”, – поділилася з нами Галина Воляник, директорка департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОВА.
Створення консультаційних центрів – це не тільки про обладнання приміщення та закупівлю техніки, а також про навчання та підвищення кваліфікації кадрів, до яких звертаються бізнеси за допомогою. Зокрема, працівники консультаційних пунктів уже почали навчатися, щоб надалі надавати актуальні знання із проєктного менеджменту, розробки бізнес-планів, залучення партнерських коштів та використання онлайн ресурсів.