Сергій Грабовий, працівник Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини, коментує: “Ефект такого більш повного занурення і передбачає відео в форматі 360 градусів. Тобто, якщо людина має ще й окуляри віртуальної реальності чи шолом, то взагалі буде складатися враження, ніби вона присутня біля того об’єкту. Вона, обертаючи головою, може бачити, що справа від цього об’єкту, що навколо взагалі цього об’єкту розміщено”.
Каже, задум про реалізацію такого проєкту виник ще у 2021 році в часи пандемії, коли туризм був обмеженим. Проте втілити ідею в життя вдалося лише цьогоріч в рамках грантового проєкту від Українського культурного фонду. Зйомки 20-ти 3D відеотурів обійшлися у 630 тисяч гривень.
Зйомки проєкту тривали з червня 2023 року. І вже 16 жовтня Тернопільський Центр дослідження пам’яток презентував громадськості свої результати в місцевому кінотеатрі.
Віктор Устенко, заступник голови ОВА, каже: “Розбудова українського культурного простору несе в собі той зміцнюючий елемент, який вмурує фундамент державності української і взагалі об’єднує українців в побудові суверенної, по-справжньому незалежної держави”.
Усі охочі вже найближчим часом зможуть переглянути відеотури пам’ятками нашого краю на ютуб-каналі “Тернопільський Центр досліджень пам’яток”.