додому суспільство Війну комарам оголосили у Тернополі

Війну комарам оголосили у Тернополі

771

Вони переносять малярію від хворої людини до здорової, можуть "заселити" під шкіру ниткоподібного розгалуженого черв'яка, спричинити низку захворювань шкіри. І все це небезпечні комарі. Дощі та спека сприяють розмноженню комах. Війну комарам оголосили у Тернополі. Сьогодні розпочали обробку водойм міста проти личинок малярійних і немалярійних комарів. Цим займається Тернопільське обласне комунальне підприємство "Профілактична дезінфекція". Обробляють водойми один раз в місяць.

Сьогодні зранку на внутрішніх озерцях, що у парку Топільче кипітла робота. Тут розпочали звільняти водойми від личинок комарів. Для цього озброїлись спеціальним апаратом. Найкращий час для обробки – ранок, кажуть у комунальному підприємстві "Профілактична дезінфекція", коли тепмература повітря не дуже висока.

Ігор Мяковський, директор Тернопільського обласного КП "Профілактична дезінфекція": "Зараз ми обробляємо спеціальним апаратом, який називається дрібнодисперсія, тобто так звана пушка. Дальність польоту наших бактерій становить до 20 метрів і це дозволяє обробити дуже велику територію".

Біологічний ппрепарат, яким обробляють водойми, хоча зі специфічним запахом, проте для людей – безпечний, розповідає Ігор Мяковський. Використовують його безпосередньо на воді, де самки комарів відкладають личинки. Після обробки протягом кількох годин личинка гине. Нема у Тернополі таких водойм, де б комарі не розмножувались, тому обробляють усі.

Ігор Мяковський, директор Тернопільського обласного КП "Профілактична дезінфекція": "Як правило, ефект триває протягом кількох годин починає діяти препарат і триває впродовж місяця. Якраз ми з цією періодичністю обробляєм, що не дозволяє розвиватися з першого віку личинкам до 4 віку. Як показує практика, зараз після цього держсанепідемслужба, відділ ентимології збирають личинки, сачком відловлюють їх і дивляться. Ну, як правило, зараз загибель їх можна сказати, на практиці 80%,  це досить високий відсоток".

Їх нема лише в Антарктиді. Близько 1200 видів комарів існує у світі, а 15 видів цих комах є в Україні. Окрім дискомфорту, вони переносять збудників різноманітних захворювань. Серед них, найнебезпечніші малярія, коли комар переносить її від хворої до здорової людини, а також дирофіляріоз, коли у людському організмі починає паразитувати ниткоподібний черв'як, який живе під шкірою, або в тканинах ока. Зараження відбувається через хворих собак.

Якщо температура повітря до 20 градусів тепла, цикл розвитку комара від яйця до дорослої особи триває місяць. Якщо ж висока вологість і температура до плюс тридцяти, як цього літа, комар із яйця розвивається за два тижні. Аби не дати комарам заполонити місто, потрібно вчасно боротись з личинками, з яких вони виростають, достатньо одного разу в місяць обробляти водойми. Та це проблема, кажуть в комунальному підприємстві "Профілактична дезінфекція", адже гроші на це майже не виділяють, препарати доводиться закуповувати за кошти з власних фондів.