
"Це була доба організації Української Держави не кустарним способом, як було доти, а методами чисто державними", – так писав історик Дмитро Дорошенко про гетьманування Скоропадського. Про життя і політичну діяльність останнього гетьмана України з нагоди сто сорокової річниці від дня народження Павла Скоропадського говорили під час наукової академії в Тернопільській обласній раді.
За гетьманування Скоропадського, зокрема, прийняли закон про українське громадянство, затвердили герб Української держави, узаконили автокефалію української церкви, почали формувати українську національну гвардію. Історики констатують економічне піднесення України: створено державний бюджет, налагоджено грошовий обіг, відкрито українські банки, відновлено право на приватну власність, підтримано вільне підприємництво.
Микола Бармак, професор ТНПУ ім.В.Гнатюка: "Великий крок, який зробив Скоропадський, це те, що не зробила Центральна рада, це успішна зовнішньо-політична діяльність, міжнародне визнання. Ми можемо говорити, що за різними даними від 18 до 22 держав визнали українську державу".
Петро Гуцал, кандидат історичних наук: "Закидають гетьману Скоропадському – союз з Росією, профедеративний майбутній устрій і так далі. Я думаю, це від лукавого. Він був українцем, українським гетьманом, пройшов ту еволюцію, багато про нього книжок написано, але мені здається, що головна книжка про Скоропадського ще не написана"
Іван Вергелес, генерал-отаман Українського козацтва: "Те, що зробив за сім з половиною місяців Скоропадський, приклад для нашого керівництва і для Президента, і для Верховної Ради, і для Кабміну. Як можна було зробити в тих складних політичних умовах зробити те, що ми не зробили за 20 років незалежності. Ми йдемо, йдемо і на одні ті самі граблі наступаємо".
Сергій Таршевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Є таке висловлювання не словом, а ділом, от якраз Павло Скоропадський робив ту всю роботу не словом, а ділом. Беремо з нього приклад, вшановуємо його сто сорокову річницю, наслідуймо і розвиваємо ту гарну почату справу, – розбудову української держави".
Універсалами гетьман Павло Скоропадський створив Українську Академію Наук (перший президент – Володимир Вернадський), українські університети в Києві і Кам'янець-Подільському, 150 українських гімназій.