додому Новини Відмова у кредитуванні: поради як покращити кредитну історію

Відмова у кредитуванні: поради як покращити кредитну історію

435

Не завжди звернення у фінансову установу завершується отриманням позики, адже нерідко кредитори відмовляють в оформленні. Найпопулярніші причини відмов у наданні позики – це негативна кредитна історія (КІ) або її відсутність. Розглянемо детальніше, що таке кредитна історія, навіщо вона потрібна та що робити, щоб поліпшити ваш кредитний рейтинг.

Що таке кредитна історія?

Кредитна історія – це інформація про всі кредити позичальника: коли, в якій установі, в якому розмірі оформлювали кредит та як сплачували його. Всі ці дані зберігаються в Бюро кредитних історій (БКІ) протягом 10 років. 

Всі мікропозики України, банки та інші фінансові установи оцінюють кредитоспроможність позичальника, перед тим, як узгодити кредит клієнтові, і одним з важливих факторів є його кредитна історія. Гарна КІ дає змогу розраховувати на високу ймовірність погодження кредиту та кращі умови кредитування.

Чому треба перевіряти свою кредитну історію?

Погана кредитна історія часто може ставати причиною у відмові надання кредиту. Бувають ситуації, коли навіть сам позичальник не здогадується про те, що має проблеми у своїй кредитній історії. Іноді це трапляється через незначний борг на старій кредитці, який не було сплачено вчасно, через що банк почав нараховувати пеню, або навіть шахрайські позики, відкриті без відома клієнта. 

Щоб уникнути неприємних сюрпризів при оформленні наступного кредиту, варто періодично перевіряти свою КІ. 

Як взяти кредит, якщо немає КІ?

До нових позичальників фінансові установи також ставляться насторожено. Зазвичай клієнтам видають перший кредит на мінімальні суми, тому споживач може задуматись про мікрокредитування або оформлення картки з невеликим кредитним лімітом. У майбутньому вчасне погашення позик або кредитних карток приведе до збільшення шансу отримання бажаної суми кредиту.

Що робити, якщо взяли кредит без вашого відома?

У разі, якщо кредитна історія містить неправдиву інформацію щодо ваших позик, необхідно звернутися з цим питанням до фінустанови, яка надала кошти. У випадку якщо виявиться, що кредит було оформлено без вашого відома, то варто звернутися також до поліції. Коли ситуація буде вирішена, не забудьте виправити свою кредитну історію, звернувшись до БКІ з проханням видалити запис про цю кредитну активність.

Щоб вберегтись від неочікуваних кредитів, дотримуйтесь наступних правил:

  • Бережіть свої документи що посвідчують особу, не надавайте стороннім особам;
  • Регулярно перевіряйте свою КІ;
  • У разі втрати паспорта, зверніться до правоохоронних органів.

Що робити, щоб поліпшити свою кредитну історію та кредитний рейтинг?

Якщо кредитний рейтинг зіпсований споживачем, то виправити його буде непросто. Та є декілька чинників, які можуть позитивно вплинути на кредитну історію:

  • Активне користування кредитами, кредитними картами та вчасне погашення. Важливо не прострочувати платежі та чітко виконувати умови кредитного договору;
  • Якщо вже є прострочення, то варто його погасити при першій можливості, що позитивно позначиться на кредитній історії;
  • Якщо одночасно відкрито понад трьох кредитів, то можна закрити один з них.

Стаття розміщена на правах реклами.