додому Новини “Ветерани – шлях додому”: у Тернополі обговорили потреби військових, які повертаються...

“Ветерани – шлях додому”: у Тернополі обговорили потреби військових, які повертаються з фронту

467

Шлях повернення ветеранів додому після служби може бути сповнений багатьма складними моментами та викликами. Серед них: фізичні і психологічні травми, соціальна ізоляція, труднощі у пошуку роботи та заробітку. Українські громади вже сьогодні мають готуватися та розробити план дій, який допоможе захисникам та захисницям повернутися до мирного життя.

Аби наша область також була надійною опорою для бійців, у Тернополі провели форум «Ветерани – шлях додому: спроможності громад у захисті прав та задоволенні потреб ветеранів».

“Це важливий захід для того, щоб почати усвідомлювати, як суспільство має мінятися приймаючи захисників, які повертаються з виконання свого почесного обов’язку захисту нашої держави, повертаючись до своїх громад, повертаючись до своїх родин. До тих підприємств, з яких вони пішли. Змінивши робоче місце на зброю,” – зазначив Віктор Устенко, перший заступник голови Тернопільської ОВА.

Загалом на заході розібрали чотири фокус-проблеми: безперервна реабілітація, комунікація “ветеран – суспільство”, зайнятість та підприємництво, співпраця держави та громад. Віктор Устенко каже, сьогодні важливо вибудувати систему роботи у кожному напрямку. Насамперед, це – якісне надання адміністративних послуг. Сьогодні в кожній громаді області вже працює ЦНАП, де створене “Єдине вікно ветерана”. Тут військовослужбовець та члени його сім’ї можуть отримати повний комплекс послуг.

Ще одним із пріорітетних завдань є психологічна підтримка та відновлення фізичного здоров’я. Бійці, які повертаються із фронту сьогодні потребують довготривалої реабілітації, аби повернутися до звичного цивільного життя. Багатьом доводиться заново вчитись робити, здавалося б, звичні побутові речі.

Загалом, під час форуму обговорили чимало питань, але всі вони спрямовані на створення співпраці між громадами, цивільними і ветеранами. Аби кожен військовий, повернувшись з війни відчував себе потрібним вдома.