додому Головні Ветеранів Другої світової війни привітало керівництво обласного комісаріату

Ветеранів Другої світової війни привітало керівництво обласного комісаріату

747

vlcsnap-2015-05-08-16h49m16s175Їх не так уже багато, тих, хто повернувся з поля бою попередньої війни. Керівництво обласного комісаріату привітало ветеранів Другої світової.

У День пам’яті та примирення 8 травня керівництво обласного військкомату пішло в гості до ветеранів Другої світової. Подарунками також долучився Приватбанк. Нині справжніх учасників війни, яка звершилася 70 років тому, все менше серед живих. У той же час вони неабияк потребують уваги чи просто розуміння – що жили і воювали не дарма.

– Так само по районах, в районних центрах будуть відвідувані районними військовими комісарами і буде приділена увага. І громадою і в тому числі, органами місцевого самоврядування, органами місцевої влади. Кожен, я думаю, ветеран не залишиться без уваги, – говорить військовий комісар Тернопільського обласного військкомату Володимир Катинський.

У День пам’яті і примирення ветерани Другої світової, пригадуючи війну 70-річної давності, мимоволі звертаються до нинішніх військових дій в Україні.

– Был в то время в армии, но на фронте не пришлось воевать, але мы тоже, как говорится создавали свои силы, чтобы врага победить, вот. И зараз тоже считаем, что молодежь нужно воспитывать, патриотизм чтоб был и всегда чтобы были на чеку, – переконаний учасник Другої світової війни Олександр Тюрніков.


89-річний Іван Гаркуша пригадує – пішов воювати закінчивши 9 класів у школі. Нині бойових побратимів, каже, практично не знає.

– Я был командир огневого взвода полковой батареи, я один был на огневой позиции, дали одного младшего лейтенанта, он погиб, так, то я ото все видел. А воопще я пошел в на войну в 16 лет. Училище, полный курс  фронт, Первый Прибалтийский, Первый Белорусский, все то я видел. Ну а тепер вот дивлюсь, доживсь я до того часу, що наші карманичі довели того, що ми один одного б’ємо. Навіщо? – каже  учасник Другої світової війни Іван Гаркуша.

У зверненні до нинішніх поколінь – заклик до миру.

– Мої слова, будьте живи, любіть своїх жон, воспитуйте детей і головне – дружіть. Забудьте ті автомати прокляті.