додому Новини Вберегти своє здоров’я від раку грудей: поради лікаря-мамолога

Вберегти своє здоров’я від раку грудей: поради лікаря-мамолога

432
Вберегти своє здоров’я. Щороку в жовтні відзначають Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. За статистикою ВООЗ, рак грудей виникає у кожної десятої жінки. Поширене це захворювання і у чоловіків. Приблизно в 40% випадках рак молочної залози виявляють вже на пізніх стадіях. Причиною несвоєчасного виявлення хвороби є нерегулярне проходження обстежень у лікаря. Що ж робити, щоб не стати жертвою раку молочних залоз розкаже наша Юлія Пацкаль.
Лідер серед онкологічної патології жінок. Щороку в жовтні відзначають Всеукраїнський день боротьби із раком молочної залози. За статистикою ВООЗ, це захворювання виникає у кожної десятої жінки. А у кожної четвертої хворої, рак діагностують вже на метастатичній стадії, яку лікувати важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби. Адже на I та II стадіях рак виліковний у 80-90% випадків.

Тетяна Угляр, лікар-онкохірург у Медичному центрі краси та здоров’я “ТІНМЕД”, коменує: “Рак молочної залози, він не проявляється одразу. Коли пухлинка є маленьких розмірів, а в жінки можуть бути великі молочні залози – діагностувати це вкрай важко”.

Щоб уберегти себе від раку молочної залози, варто відвідувати лікаря-мамолога, який може призначити додаткові методи дослідження: мамографію, УЗД, МРТ молочних залоз та комп’ютерну томографію.

Олена П’ясецька, лікар УЗД діагностики у Медичному центрі краси та здоров’я “ТІНМЕД”, каже: “При обстеженні молочних залоз ультразвуковою діагностикою можна побачити стан самої молочної залози, залозистої тканини, наявність чи відсутність утворів патогенних доброякісних чи злоякісних”.

Регулярність проходження таких обстежень залежить від віку пацієнтки та скарг.

Такими симптомами можуть бути виділення з молочних залоз, наявність пухлини, зміна шкіри, запалення. Особливо уважні до стану своїх грудей мають бути ті, які перебувають у групі ризику. А це жінки після 40, жінки, котрі мали пізні перші пологи, або ж мають серед близьких родичів випадки захворювання на рак молочної залози.

Сьогодні, завдяки сучасним технологіям, рак грудей можна виявити на ранній стадії, а це означає, що є можливість успішно боротись із такою патологією. Проте якщо ж видалення молочної залози неминуче, хірург може провести реконструкцію, але вже імплантанти. А ось запобігти хворобі можна тільки за допомогою регулярних профілактичних візитів до мамолога.