Бути максимально пильними у людних місцях, особливо на ринках, у торгових закладах та громадському транспорті радять правоохоронці. Адже у тисняві на гаманці та мобільні телефони можуть чатувати кишенькові злодії.
Залишитись без телефона … у маршрутці
Минулої доби декілька тернополян потерпіли від кишенькарів. У 40-річної жінки мобільний телефон поцупили у маршрутці. Жінка після розмови поставила телефон у кишеню куртки. Тільки вдома виявила, що його немає. Схожа неприємність спіткала 32-річну тернополянку. У неї теж у громадському транспорті поцупили мобільний. Правоохоронці розшукують крадіїв. Ризик потерпіти від злодія у напівпорожньому салоні тролейбуса чи маршрутки невеликий, збільшується, коли зростає кількість пасажирів.
Міліціонери заспокоюють: спостережлива людина може вирахувати кишенькового злодія самостійно. Злодій обирає ціль у магазині або на зупинці і починає «пасти» її. Щойно вона заходить у транспорт – кишенькар тут як тут. Зловмисник може подати жертві руку чи притримати двері, а тим часом спритно залізти до сумочки чи кишені.
Головним інструментом кишенькових злодіїв є руки, але багато використовують ще й допоміжні засоби: леза чи пінцети. Досвідчені крадії можуть розрізати сумку за допомогою звичайної монети із загостреними краями.
Кілька простих порад
Правоохоронці дають кілька простих порад як вберегтися від кишенькарів:
– не носіть із собою великої суми грошей без крайньої необхідності;
– не залишайте сумку зі значною сумою без нагляду у магазині чи на ринку;
– виходячи з дому, переконайтесь, що портмоне чи гаманець не виділяються з-під одягу, не привертають увагу;
– не носіть гаманці у задніх кишенях штанів;
– у натовпі жіночу сумочку слід міцно тримати, притиснувши до себе;
– не варто перераховувати вміст гаманця в людному місці.
Якщо ж ви все-таки стали жертвою злодія, негайно телефонуйте 102 у будь-який підрозділ міліції .