Сьогодні міську раду Тернополя пікетували працівники ВАТ "Текстерно". Вони вимагали у керівництва міста продовжити оренду приміщення, що на бульварі Тараса Шевченка, 37, в якому знаходиться фірмовий магазин підприємства "Текстиль Тернопілля". В свою чергу у міській раді пікетувальникам відповіли, що продовжити оренду готові, якщо керівництво підприємства підвищить своїм працівникам зарплату та почне сплачувати борг перед містом за оренду землі.
Приміщення під фірмовий магазин "Текстиль Тернопілля" у Тернополі на бульварі Тараса Шевченка ВАТ "Текстерно" орендує уже 25 років. Це, кажуть учасники пікету, обличчя підприємства. Крім цього, прибуток від магазину – це зарплата чималій частині працівників.
– Оборот вони дають десь в середньому сто тисяч гривень в місяць, це десь забезпечує заробітною платою біля 70 чоловік нашого підприємства. В нас на сьогодні тисяча працюючих і навіть те, що вони заробляють в центрі міста, в нас на економіку нашого підприємства впливає, – пояснює голова профспілкового комітету Тернопільського об'єднання ВАТ "Текстерно" Марія Скакун.
Відтак головна вимога пікетувальників – продовжити оренду приміщення магазину.
– Пока шо ми сказали, що ми будем протестувати стільки, поки не продовжать договір оренди до 2015 року, – каже Марія Скакун.
Наразі справу з продовженням оренди магазину для ВАТ "Текстерно" передано у суд. Керівництво міста стверджує: люди на підприємстві отримують мінімальні зарплати. Крім того, ВАТ "Текстерно" п'ять років не сплачує місту за землю, яку використовує. Нині борг становить більше 5,5 мільйонів гривень.
– За два роки, скільки ми спілкувались з власниками і з керівниками, жодної копійки не перерахували і сказали, що перераховувати не збираються. Заробітна плата на підприємстві, офіційна заробітна плата середня, 1200 гривень в місяць – це нарахована зарплата. Тобто на руки люди отримують в межах 900 гривень в місяць. Фактично власники і керівники цього підприємства цих людей тримають як рабів, які тут працюють за копійки. На наші вимоги підняти заробітну плату ні разу її не підняли. Стоїть на підприємстві прекрасне сучасне обладнання, я не знаю чи десь в Європі є подібне обладнання, виробляється чудова продукція, яка забирається на Київ, на єдиного покупця і вже в Києві робиться продаж – всі прибутки залишаються в Києві, а тут просто по 1200 гривень платять як рабам, за те, щоб робили цю продукцію. Скажіть, будь ласка, чи потрібна місту така співпраця? – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.
Відтак у міській раді чекають на перемовини з керівництвом ВАТ "Текстерно". Учасників пікету запевнили: якщо підприємство погодиться сплачувати заборговані гроші та підвищить зарплатню працівникам, оренду магазину "Текстиль Тернопіль" продовжать.