додому Новини Валютні позичальники знову вийшли на протест

Валютні позичальники знову вийшли на протест

789

vlcsnap-2014-07-31-12h01m51s54Валютні позичальники знову вийшли на протест. Вчора вони пікетували тернопільське управління національного банку України, намагаючись вкотре донести свої вимоги. Вони у так званого кредитного майдану прості: аби держава нарешті повернулась до них обличчям.

За словами учасників кредитного майдану, наразі 90% валютних позичальників не в змозі виплатити кредити.

– Якщо кредит на сьогоднішній день з 2008 року – була перша інфляція – виріс на 60%, і в другій інфляції на сьогоднішній день, виріс ще на 60%, а всього 120% – це стало неспроможне для людини, яка отримуючи зарплату далі в гривні своїй, вона його реально не може виплатити, не кажучи вже про відсотки. Мова йде тільки про тіло кредиту, – пояснює валютний позичальник Олексій Пипа.

Вперше під стіни київського офісу Нацбанку України вони вийшли у квітні. Їм пообіцяли допомогти, проте влітку, замість запропонованого позичальниками законопроекту, який би допоміг їм виплатити позики, у Верховній Раді прийняли зовсім інший, який, запевняють активісти кредитного майдану, лише заганяє в пастку. Одним із винуватців ситуації, що склалась, вважають Нацбанк.


– Ми хочемо ще раз звернути увагу на те, що курс з 5 до 8, падіння курсу з 5 до 8, і з 8 до 12 – це проблема саме Нацбанку, тому що в Конституції написано, що НБУ має підтримувати курс національної валюти. На сьогоднішній день він цього не робить, – скаржиться валютний позичальник Інна Старостенко.

Цим самим, розповідають учасники кредитного майдану, держава руйнує середній клас громадян та власну економіку. Люди кредити виплатити хочуть, проте умови для цього відповідно до сучасного законодавства – нереальні. Зі своїми проблемами під стіни тернопільського управління Нацбанку прийшли і так звані псевдовалютні позичальники. Вони підписували угоду із банками про отримання валютного кредиту, а отримали в гривнях. Аби вирішити проблему з обманутими людьми, банки почали перепродувати кредити факторинговим компаніям. Саме їх діяльність активісти вимагають врегулювати. Пояснюють на прикладі.

– Є валютний кредит в моєї знайомої, де заборгованість по тілу кредита становила 30 тисячі доларів. Заборгованості не було, людина виконувала в повному обсязі свої зобов’язання. Відтак, вона дізналась, що продана факторинговій компанії за 17, 5 тисяч гривень. На сьогоднішній день факторингова компанія, знаючи, що можливо, сьогодні-завтра її закриють, ініціювала стягнення її майна за виконавчим стягненням нотаріуса. І вимагають не багато не мало – віддати будинок, який коштує 120 тисяч доларів, – розповіла псевдовалютна позичальниця Алла Смик.

– Вирішення даного питання є компромісне. Тобто, завжди буде знайдений компроміс між позичальником і комерційним банком, – відповідає начальник управління НБУ в Тернопільській області Роман Романик.

– Вам вимоги передали. Чи передасте, власне, ці вимоги Нацбанку?

– Обов’язково.