додому здоров'я Вагітним жінкам психологічно допомагають у школі материнства

Вагітним жінкам психологічно допомагають у школі материнства

483

Понад 3 тисячі дітей минулого року народилось у другому пологовому будинку Тернополя, від початку цього року – іще 800. Щаслива вагітність і народження здорового малюка – мрія кожної мами. Різної інформації та забобонів, що стосуються вагітності та її перебігу, чимало. Чому вірити, а що ігнорувати? Допомагають майбутнім мамам зорієнтуватись у величезному потоці інформації у школі материнства другого пологового будинку Тернополя. Заняття там проводять вже п'ять років поспіль, і з кожним днем кількість мабутніх матусь, які їх відвідують, зростає.

Вже другий тиждень відвідує заняття у школі материнства Анна Свірська. Жінка прийшла сюди на 35 тижні вагітності і жалкує, що не зробила це швидше.

Анна Свірська, вагітна: "На жаль, швидше не могла відвідувати, тому що ходила на роботу і тільки з'явилась вільна хвилинка, вирішила ходити сюди на курси. Відвідую з задоволенням, не пропускаю занять, фактично дуже дивуюсь тим жінкам, які ігнорують, або з якигось причин вважають, що вони достатньо освічені. Дуже часто стикалась з такими дівчатами, які народжують вперше, але все-таки не хочуть відвідувати заняття, знайомитись з жінками, які також перебувають в такому прекрасному стані".

Анна Свірська у забобони не вірить, тому радо ділиться з нами секретом, що сім'я чекає хлопчика. Багато інформації, що стосується вагітності, зараз можна знайти в інтернеті, та це найбільша помилка, вважає жінка.

Анна Свірська, вагітна: "Все, що приходить до нас від бабусь, від мам, свекрух, від знайомих на сьогоднішній день воно не завжди відповідає дійсності, тому важливо отримати саме правильну інформацію, саме потрібну тобі, яка йде в ногу з часом і вже відповідно її засвоїти і використати на практиці".

Школа материнства функціонує вже п'ятий рік. Щодня сюди приходять вагітні, аби поспілкуватись із фахівцями, послухати мудрі поради, переглянути корисне відео, а також почути досвід інших жінок, які очікують малюка. З вагітними працюють різні фахівці. Зокрема, лікар акушер-гінеколог готує жінок безпосередньо до пологів.

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Навчаю жінок технікам дихання, знову ж таки позиції, які вони можуть обирати, правильно себе вести і почувати більш комфортніше під час пологів. Окремі лекції по партнерських пологах – підготовка партнерів до пологів. Тобто, в яких позиціях вони можуть допомогти жінці більш комфортніше себе почувати, зручніше, коли і як вони можуть зробити якийсь масаж. Вони повинні знати різні стани жінки, як вони можуть допомогти в тих станах".

Дуже часто у жінок виникає післяпологова депресія і спіткати вона може кожну породіллю. Її причин безліч, кажуть лікарі.

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Жінка не так собі очікувала пологи. Тобто, вона собі намалювала таку ідеальну картинку, що вона з біллю впорається і все буде дуже чудово. Дитинка може народитись не тої статі, не тої зовнішності. Дуже часто зовнішність новонароджених діток є не такою як ангелики з полотен Ботічеллі, вони такі трошечки не зовсім красиві, і мама таким фактом теж може бути трохи розчарована, але не всі. Дуже часто мама загострює увагу на реакції чоловіка щодо народження дитини, як він це сприймає, наскільки він цьому радіє".

Психологічна підготовка вагітної до пологів, як подолати біль, як доглядати за малюком від перших днів життя – ці питання та багато інших розглядають у школі материнства під час лекцій. У різний час їх проводять щодня. А відвідують заняття жінки починаючи з 22 тижня вагітності.