додому освіта В усіх школах Тернополя вшановують пам’ять героїв-патріотів України

В усіх школах Тернополя вшановують пам’ять героїв-патріотів України

598

Українські діти ростуть справжніми патріотами. І це не просто слова. В усіх школах Тернополя вшановують пам'ять героїв-патріотів України. У 23 школі міста вечір пам'яті присвятили Небесній сотні. Як сприймають і чи розуміють значення подій в Україні школярі, яким бачать вирішення ситуації на Сході держави?

Революція, Майдан, асоціація з ЄС, "Беркут", "тітушки", барикади, анексія і сепаратисти – такими словами за останніх півроку поповнився словниковий запас українських школярів. Від найменших до найстарших класів – співпереживали, вболівали, допомагали українцям на Майдані, а зараз беруть приклад і з шаною згадують Небесну сотню.

– Влада не зважала на людей і робила так, як їй потрібно, а не так, як прагнув народ. Я думаю, тому люди вийшли на майдан, – вважає учениця 9-А класу школи №23 Тернополя Юлія.

– Це істинні герої нашої держави. Це люди, які захищали честь, свободу, незалежність, соборність нашої держави. Я вважаю, що про них потрібно пам'ятати все життя і передавати пам'ять про цих славетних людей своїм нащадкам.

Прикладом для патріотично виховання школярів тепер є не лише герої із підручників історії, які жили століття чи десятиліття тому, а й звичайні українці.

– Я думаю, кому як не Небесній сотні віддати ту дань поваги і вшанувати їх не тільки хвилиною мовчання, не тільки словами, а й молитвою щирою від свого серця. Всі діти прекрасно розуміють, що означає бути героєм-патріотом на сьогоднішній день.  Кожен задумується над тим, що зміг би він дати своїй державі на сьогоднішній день, – вважає вчитель географії, класний керівник 9-А класу школи №23 Тернополя Надія Сташків.

За час революції молоді люди довели: вони не байдужі до долі України. Школярі кажуть, разом із сім'єю спостерігали за подіями на Майдані.

– Оці події, коли були, коли все починалося, то я втратила батька. Мама казала, що тато завжди би був проти цього, тим більше, що мій тато завжди займав активну позицію.  Як ми з мамою переглядали кожен раз події, то в нас серце боліло. Дуже сереце боліло і ща тих юних хлопців, які віддавали життя за нас, – розказала учениця 10-А класу Христина.

Учні розповідають, ті, хто зараз на Сході України захищають цілісність держави – також герої країни, поруч з героями "Небесної сотні". Попри юний вік, дев'ятикласники і десятикласники добре орієнтуються в ситуації в державі і мають з цього приводу свої міркування.

– Я дуже надіюся на те, що після виборів 25 травня, усе почне налагоджуватися.  Я дуже хочу, щоби народ Сходу піднявся трошки, бо більша частина з них підтримує Україну, але вони не мають сміливості стати з колін.

– Мені не зрозуміла така позиція людей на Сході України. Для чого їм поділ, якщо вони народилися в Україні, я не розумію, для чого вони це роблять, для чого вони хочуть йти в іншу країну. Я не поважаю таких людей.

– Ми є всі українці і ми повинні єднатися. Ми не повинні бути одні за Росію, а другі за ще якісь інші держави, а одні за Україну. Ми повинні всі бути одної родини, бути разом, боротися і відстоювати права свої. За Україну бути. На Сході люди повинні самі переосмислити і зрозуміти, що вони роблять і що вони хочуть насправді.