додому Головні В Україну повертаються “віяльні” відключення електроенергії 90-х років

В Україну повертаються “віяльні” відключення електроенергії 90-х років

1180

vlcsnap-2014-09-03-17h45m03s192Без світла в години пік. В Україну повертаються “віяльні” відключення електроенергії 90-х років. Графіки аварійних відключень електроенергії погодило Міністерство енергетики та вугільної промисловості, проте вони будуть стосуватись лише населення. Промислових споживачів відключення не торкнуться. Попереджати про них ніхто не збирається, проте найімовірніший час відключень – ранкові та вечірні години-пік: з 9:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00. Енергетики пояснюють, такі заходи необхідні задля економії електроенергетики і просять людей максимально зменшити її споживання.

Якщо вже  завтра у вашому домі зникне світло – не дивуйтесь. Українцям радять готуватись до аварійних вимкнень електропостачання, як це часто було у 90-ті роки. Воно  стосується ранкових та вечірніх годин-пік: з 9 до 11 ранку та з 20 до 22 вечора. При цьому попереджати про відключення ніхто не буде. Графік введуть в дію впродовж 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України. Це стосується лише населення, промислові та об’єкти життєзабезпечення відключати від енергопостачання не будуть.

– Може бути навіть щодня. І може чергуватись: 2 години вимкнено, потім на 2 години включається, а може бути на годину, і далі вимикається. А є ще жорсткіші заходи, це коли вже діє системна автоматика обмеження навантажень, де ми вже не впливаємо. Там буде тільки лініями в 110 кіловольт, підстанції 330. Тобто команда може поступати з Донбаської, Вінницької підстанції і без нашого втручання будуть відключатись цілі лінії 110 кіловольт, цілі райони будуть відключатися, – пояснив головний інженер ВАТ “Тернопільобленерго” Степан Бартків.

Аварійні вимкнення – вимушені заходи. Енергетики пояснюють такі дії дефіцитом палива і потужності. 80% шахт через ситуацію на сході країни перестали постачати вугілля на електростанції. Відтак виробництво електроенергії – зменшилось, а об’єми споживання залишились ті ж.  Ми вже щодня перевищуємо дозволений ліміт, розповідає Степан Бартків.

– Ми не вкладаємось. По потужності ми зараз 60-70 мегават, тобто 60-70 тис кіловат перебираємо тільки в час пік вечірній. Наприклад, за минулу добу 66 тис кіловат ми перебрали, – каже Степан Бартків.

Щодоби Тернопільщина споживає до 3,5 мільйонів кіловатгодин. Це вдвічі менше, ніж Хмельниччина, і втричі, ніж Львівщина. Проте економити мусимо не менше – щодня мінімум 20% від добового споживання. Промисловість займає невелику частку, 60% електроенергії використовує населення, тому і основна економія – за ним. Від цього, власне, частково і залежатиме, чи доведеться застосовувати аварійні графіки. Навчимося достатньо економити – будемо рідше сидіти без світла. Енергетики підказують, як це зробити: обмежити користування електроприладами.

– Найбільш енергоємні споживачі в побуті – пральні машини, праски, обігрівачі, електрочайники, ну і моторне навантаження, електрозварки, – говорить Степан Бартків.

Та, якщо волосся можна висушити без фена, а чайник підігріти на газовій плиті, то відмовитись від обігрівачів в опалювальний період багато сімей не готові. А отже, аварійних вимкнень електроенергії Тернопільщині, як і Україні загалом, все ж не уникнути. Залишається сподіватись на якнайшвидше закінчення війни в країні. Це не лише забезпечить комфорт, а й збереже людські життя.