додому освіта В українські школи повертаються обов’язкові щорічні профілактичні огляди учнів

В українські школи повертаються обов’язкові щорічні профілактичні огляди учнів

677

В українські школи повертаються обов'язкові щорічні профілактичні огляди учнів. Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів України 14 січня цього року. Медики Тернопільщини такі зміни не схвалюють і кажуть, що стара схема обстеження учнів була ефективною.

Кілька років тому Міністерство охорони здоров'я України зобов'язало проводити профілактичні огляди школярів лише у присутності батьків, а лікувати дітей лише за їх місцем проживання. З початку цього року український уряд вирішив повернути профілактичні огляди у навчальні заклади. Головний педіатр Тернополя Майя Голяк такий крок чиновників не схвалює, адже індивідуальний медичний огляд дітей практикують в усьому світі.

– При профогляді школярів в присутності батьків і, наприклад, в лікувально-профілактичному закладі, по-перше, це є можливість поговорити лікарю із батьками, з'ясувати всі моменти в зміні стану здоров'я дитини, по-друге, це можна зробити, як би, відкрито, тобто не боячись розголосу тих чи інших моментів стану здоров'я дитини, по-третє, якщо є таки зміни в стані здоров'я дитини, тут же ж лікар може обговорити як лікування, як профілактику того захворювання, реабілітацію, відновне лікування, – розказує головний педіатр Тернопільщини Майя Голяк.

Одна із причин повернення профоглядів у школи – випадки батьківської легковажності, коли ті ігнорують відвідини лікаря чи отримують фіктивні довідки. Проте, введення обов'язкового огляду у школі не вирішить цю проблему, каже Майя Голяк, адже діти можуть просто не розповісти батькам про проблеми зі здоров'ям та, за їх наявності, всеодно не отримати належної лікарської допомоги. При індивідуальному обстеженні ж батьки отримають поради лікаря, спілкуючись із ним особисто, для покращення здоров'я школяра.

– Знаючи стан здоров'я дитини, його аналізуючи, сам лікар, який видає в подальшому форму 86-1, яку батьки передають у профілактично-лікувальний заклад, вже тут є позитивні моменти в тому, що батьки ознайомились зі станом здоров'я дитини і мають проблеми обговорити ті ж самі проблеми з медичним працівником школи, яка теж має створити відповідні умови до навчання, до перебування, до фізичного навантаження, – каже Майя Голяк.

Аби уникнути черг, профілактичний огляд можна пройти протягом року та отримати довідку, яка діє рік.